7. kolo (21. 9. 2014) : Spartak Myjava - FK Púchov 2:0 (1:0)

7. kolo (21. 9. 2014) : Spartak Myjava - FK Púchov 0:4 (0:2)

Spartak Myjava - FK Púchov 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Greguš, Zula (55' Matušica), Kodaj, Boor, Klimáček /K/, Dubovský (39' Pszota), Gálik, Štefánek (60' Tomka), Karika, Kusý (68' Adásek), Brezina.

Zápas sme opäť odohrali na ihrisku v Brezovej pod Bradlom so súperom zo spodu tabuľky. Chceli sme získať tri body, predviesť pekný kombinačný futbal a presadiť sa konečne i strelecky. Úvod zápasu bol z našej strany výborný, keď sme súpera dostali pod tlak a vytvárali si príležitosti na skórovanie. Najmä šance Dubovského, Brezinu a Gálika boli 100-percentné. Hrozili sme najmä po štandardných situáciách a po jednej z nich strelil úvodný gól hlavou Gálik. Po dvadsiatich minútach sa hostia vymanili z tlaku a hra sa postupne vyrovnávala.

Druhý polčas bol vyrovnaný, my sme pozorne bránili a snažili sa streliť druhý gól, čo sa nám podarilo až v poslednej minúte zápasu Adáskom. Zápas hodnotím ako priemerný, z našej strany hlavne v druhom polčase dosť nepresných prihrávok a slabšie zakončenie. Defenzívnu činnosť treba vyzdvihnúť, hostia ohrozili našu bránu iba dvomi streleckými pokusmi.

Góly Myjavy: 10' Gálik, 70' Adásek

Spartak Myjava - FK Púchov 0:4 (0:2)
Zostava Myjavy: Dvořák, Závodný, Žoldák (44' Pribiš), Šturdík, Kavický, Repta, Selecký (53' Záhora), Udvorka (62' Nálepa), Liška, Lukáč, Osuský /K/.

Na zápas sme sa pripravovali v obmedzenom počte hráčov. Cieľ (úlohu) tohto zápasu sme nesplnili! V 1. minúte ohrozil bránu súpera Udvorka, v 5. minúte vytlačil loptu na brvno Dvořák, v 15. minúte do brvna trafil Závodný a v 20. minúte sme už skoro inkasovali, keď po našom priamom kope, ktorý zahrával Udvorka, súper išiel do rýchleho protiútoku a len vďaka tomu, že si súperov hráč viac predkopol loptu, neskóroval. V 27. minúte prišiel koniec nášho platonického tlaku. Hrubá chyba Dvořáka a prehrávali sme 0:1. Za pár minút nahral Dvořák súperovi a prehrávali sme 0:2.

Cez polčas sme sa dohodli na zlepšení bránenia a zahájení svojej hry, ale opak bol pravdou. Inkasovali sme bez dotyku brankára na 0:3 hneď v 37. minúte a psychika išla na nulu. Aby sa smolný deň neskončil, Dvořák si zakričal - stopéri mu loptu nechali a súperov útočník pohodlne hlavou upravil na 0:4.

Striedania nič neriešili. Dohodli sme sa, že hráčov, ktorí sú na striedanie, budeme dávať od začiatku, ale v podstate hráme od začiatku oslabení (pravdu povediac pri 2-3 striedajúcich je to jedno). Skôr než na svoj výkon sa hráči sústredili na fakty z tabuľky, a to že hráme s posledným mužstvom. Pretrvávajú aj problémy s plnením si hráčskych funkcii pri štandardných situáciách. Kavický, Selecký, Žoldák, Záhora a Nálepa nepoznajú svoje miesto v tom ktorom rozostavení. Súper hral naplno, aktívne odvážne a bol u každej lopty skôr. Musím opäť konštatovať, že je potrbené riešiť doplnenie družstva (Karika je v U 15, Kosík trvalo chorý, Mizerák ukončil činnosť, Nálepa, Zeman a Dvořák - choroba). Nemali sme ani náhradného brankára.

Klady zápasu: V ťažkom teréne - málo hráčov - bojovnosť. Výborný výkon všetkých troch rozhodcov.
Zápory zápasu: Brankár nás nepodržal - jeho výkon bol katastrofálny. Nebol sústredný na zápas a pravdepodobne choroba ešte pretrváva. Podcenenie súpera na základe postavenia v tabuľke!
Verím, že sme si už choroby, zranenia a defekty v myslení vybrali a takýto výkon už nezopakujeme.