9. kolo (5. 10. 2014) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 2:2 (2:0)

9. kolo (5. 10. 2014) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 2:1 (1:0)

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 2:2 (2:0)
Zostava Myjavy: Greguš, Zula, Kodaj (66' Tomka), Boor, Klimáček /K/, Dubovský, Gálik, Štefánek (35' Pszota), Karika, Kusý (44' Matušica).

Zápas sa odohral na umelej tráve. Do zápasu sme išli s úmyslom opäť bodovať a predviesť kvalitnú hru. Úvod zápasu patril nám a po dobre zahratej štandardnej situácii sme sa ujali vedenia po hlavičke Brezinu. Ešte pred tým netrafil prázdnu bránu po chybe brankára hostí Kusý. Postupne sa hra vyrovnala, no súpera sme do zakončenia nepúšťali. Druhý gól pridal Karika po akcii Zulu a prihrávke Dubovského. Všetko nasvedčovalo tomu, že zápas sa dohrá pre nás bez problémov a pripíšeme si tri body.

Druhý polčas bol pre nás ako zo zlého sna. Prestali sme behať, kazili jednoduché prihrávky a hostia nás dostali pod tlak. Podarilo sa im znížiť po chybe v strede obrany a vzápätí aj vyrovnať. V závere zápasu sa snažili obe mužstvá o strelenie víťazného gólu. Z našej strany mal dve obrovské šance Pszota, no jeho zakončenie v oboch prípadoch bolo nepresné. Podľa priebehu zápasu je remíza zaslúžená, my sme boli lepší v prvom polčase, hostia v druhom.

Góly Myjavy: 11' Brezina, 28' Karika

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Dvořák, Závodný, Kavický, Repta, Nálepa (36' Záhora), Udvorka, Pribiš (63' Selecký), Liška, Zeman (57' Žoldák), Lukáč, Osuský /K/.

Cieľ tohto majstrovského zápasu sme splnili. Už v 1. minúte ušiel Liška a otvoril skóre na 1:0. Súper v 6. minúte síce mohol vyrovnať, ale trafil brvno. Mali sme 4 čisté gólové príležitosti: Udvorka - Liška - Zeman. Potrebovali sme viac skúseností a pokoja.

Do druhého polčasu nastúpil Záhora za Nálepu, ktorý bol po nemoci a už nevládal. Na lavičke sme tým pádom mali len dvoch hráčov. Súper sa snažil útočiť nákopmi za našu obranu, ale na ľavej strane obrany veľmi dobre pracoval Kavický a ešte podporoval útok. Lukáč si poradil na svojej pravej strane a vydržal aj keď bol tiež po nemoci. Osuský hral s teplotou a Závodný po dvojtýždňovej maródke. Repta zbieral lopty v zálohe a prihrávkami nachádzal neúnavne hrajúceho Lišku a rovnako aj Zemana. Údvorka smerom dopredu hral dobre jehorohové a priame kopy väčšinou našli spoluhráčov, ktorí zakončovali, ale do gólovej šance sme sa tak ako v prvom polčase nedostávali. Návrat do zálohy pre Údvorku bol zložitejší a často v strede chýbal (bez hráča). 12 minút pred koncom sa Osuský priznal k tečovaniu lopty (rozhodca teda opravil svoj výrok a namiesto odkopu od našej bránky, priznal súperovi rohový kop, z ktorého súper vyrovnal na 1:1. (Chvála nášmu kapitánovi za FAIR PLAY). Záhora, ktorý za Nálepu odviedol dobrú robotu, ale Osuského vykúpil a dorazil loptu na 2:1. Celé družstvo sa zomklo a s vypätím ozaj všetkých síl výsledok ubránilo. Súper hral naplno, aktívne odvážne a bol pri každej lopte a tak často dochádzalo k osobným súbojom, ktoré obe mužstvá oberali o sily.

Klady zápasu: Družstvo ukázalo charakter - po nemociach, nemocní a zranení hráči nenariekali a svoj zápas si vyhrali. Striedajúci hráči boli prínosom a nahradili odstupujúcich. Výborný výkon všetkých troch rozhodcov.
Zápory zápasu: Máme málo hráčov a tým aj náhradníkov. Na tréningu bol priemer 10 hráčov. Brankár Dvořák nás podržal - návrat jeho formy je pre neho a pre nás potrebný.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase výborne.

Góly Myjavy: 1' Liška, 59' Záhora