Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 10. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
10. kolo (12. 10. 2014) : ŠK Senec - Spartak Myjava 0:0

Žiaci U14 :
10. kolo (12. 10. 2014) : ŠK Senec - Spartak Myjava 4:1 (2:1)

 

ŽIACI U15 :

ŠK Senec - Spartak Myjava 0:0
Zostava Myjavy: Porubský, Zula (70' Matušica), Tomka /K/, Kodaj, Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik, Karika (68' Pszota), Kusý, Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na kvalitnej trávnatej ploche vo Veľkom Bieli. V priemernom zápase sa hra odohrávala väčšinou medzi šestnástkami s minimom streleckých pokusov. Domáci sa snažili o kombinačný futbal, my sme sa dobre bránili a snažili sa prechádzať do rýchlych protiútokov. Jeden z nich nám vyšiel, no Zulov gól pán rozhodca neuznal pre údajný faul.

Druhý polčas sa snažili obe mužstvá streliť úvodný gól, no cez pozorné obrany sa zle presadzovalo. Domáci si vytvorili dve obrovské šance, ale brankár nás podržal. Naopak náš Tomka a Zula nedokázali presne zakončiť po chybách domácej obrany a brankára. Remíza je zaslúžená, výkon oboch mužstiev bol ovplyvnený nepresnými verdiktmi rozhodcu Kočického.

ŽIACI U14 :

ŠK Senec - Spartak Myjava 4:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Hučko, Závodný /K/, Žoldák, Kavický, Repta, Selecký, Udvorka, Liška, Zeman, Lukáč (36' Záhora), Kročian.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Do zápasu sme nastúpili v ešte slabšej zostave ako na AS Trenčín a keby nenastúpil Kročian z U13, nemali sme ani na striedanie. Cieľ majstrovského zápasu sme nesplnili. A to ani nie našou hrou, ako skôr tendenčným riadením hry pánov rozhodcov (najmä AR 1, ktorý riadil svojich kolegov, resp. kolegyňu). Stalo sa to hlavne v 18. minúte po góle, ktorý Zeman dal prehodením hlavou po priamom kope Udvorku na 0:1. Pred tým Repta strieľal tesne nad. Rozhodcovia vzali osud zápasu do svojich rúk (kto to v Senci nezažil tak nepochopí). Každý stret s loptou prerušovali a trestali nás priamymi a nepriamymi kopmi, domácim púšťali ofsaidy... Domáci vyrovnali po našej chybe v pokrytí hráčov a z rohového kopu voľný hráč vyrovnal hlavou na 1:1. V 25. minúte rozhodkyňa signalizovala proti domácim ofsajd, ale hlavný si to vysvetlil po svojom ako signalizáciu faulu a na pokrik domácich divákov - rodičov rozhodol o strkaní sa dvoch hráčov (stopér Závodný a útočník Beké) v prospech domácich vylúčením nášho hráča. Takto oslabení sme sa pokúšali hrať - súper bez pomoci rozhodcov nebol lepší. V 30. minúte strelu od tyče z ofsaidového postavenia troch hráčov súper dorazil na 2:1.

V polčase nám odstúpil Lukáč po výrone členka a dohrať musel chorý Záhora aj mladý Kročian. V 41. minúte sme urobili chybu v obrane. 3:1. A napokon v 67. minúte domáci hráč z prvej vystrelil veľmi dobre a upravil na konečných 4:1.

Klady zápasu: Družstvo sa snažilo hrať aj v 10-tich a bojovalo dokonca.
Zápory zápasu: Máme málo hráčov a tým aj náhradníkov. Potvrdilo sa to na AS Trenčín a v dnešnom zápase znova. Hrči si neuvedomujú, že zatiahnutie za dres sa považuje za nešportové správanie.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase dobre, hlavne v bojovnosti.

Góly Myjavy: 18' Zeman