Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesene starších žiakov U 15

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 3. 12. 2014 - Ďalším tímom myjavského futbalového oddielu, ktorý už môže oddychovať po jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka 2014/2015, sú starší žiaci U 15. I keď oddych je zatiaľ realtívnym pojmom, pretože v sobotu 6. decembra 2014 si chlapci ešte zahrajú na turnaji SVAMAN CUP.  A tu je hodnotenie jesene od trénera Dalibora Dubovského.

 

ŽIACI U15 :

     Hlavnou prioritou, ako každý rok, bolo uchovať pre Myjavu najvyššiu žiacku súťaž. Podľa toho sme pripravovali aj plán prípravy. Oproti minulým ročníkom sme väčšiu časť prípravných zápasov odohrali s ligovými mužstvami z Čiech (Hodonín, Prostějov, Kroměříž, Zlín, Olomouc). Celkovo sme odohrali v príprave osem zápasov, v ktorých dostávali príležitosť všetci hráči.
     Do prípravy s vedením trénera Dubovského, asistenta Viselku, vedúceho mužstva Matušicu a masérky Nemčekovej sa zapojilo 22 chlapcov, z toho 3 brankári a 19 hráčov. Postupne sa káder zredukoval, keď brankár Kollár odišiel na Vrbovce, Bundala na Starú Turú a Bučenec s Mikoláškom na Turú Lúku.
     Letná príprava začala 7. júla 2014 v domácich podmienkach. Tréningový proces prebiehal podľa plánu, prípravné zápasy s kvalitnými súpermi nás dostatočne preverili a zároveň nám ukázali silu nášho mužstva a pripravenosť na súťaž. Domáce ligové zápasy sme odohrali na štadióne v Brezovej pod Bradlom, kde bola trávnatá plocha vždy výborne pripravená a kde sme našli naozaj domáce prostredie po všetkých stránkach.
     Po jesennej časti sme skončili na 8. mieste o skóre za Nitrou s bilanciou 4 víťazstvá, 6 remíz, 3 prehry a s negatívnym skóre 15 : 17. Umiestnenie mohlo byť i lepšie, no niektoré dobre rozohraté zápasy sme nedotiahli do úspešnejšieho konca (Inter Bratislava, Karlova Ves) a zápas v Leviciach sme prehrali nie so súperom, ale s „rozhodcovskou trojicou“. Ďalším smolným momentom boli dlhodobé zranenia Foltína a Kňazského.

Do súťaže sme nastupovali s týmto kádrom:

Brankári: Greguš, Porubský
Hráči: Dubovský, Foltín, Kňazský, Matušica, Bóor, Klimáček, Tomka, Brezina, Gálik, Zula, Štefánek, Kusý, Adásek, Pszota, Kodaj, Karika
Strelci gólov: Kusý 4, Zula 4, Brezina 2, Tomka 2, Adásek 1, Gálik 1, Karika 1

Dalibor Dubovský
tréner U 15 Spartaka Myjava