Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 14. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
14. kolo (8. 3. 2015) : Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 0:0

Žiaci U14 :
14. kolo (8. 3. 2015) : Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 0:3 (0:3)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 0:0
Zostava Myjavy: Lukáš Greguš, Erik Zula (65' Dušan Bučenec), Marek Tomka /K/, Lukáš Kodaj (62' Igor Pszota), Richard Boor, Dalibor Dubovský, Slavomír Gálik, Petr Štefánek, Patrik Allina, Alex Kusý (69' Jakub Matušica), Martin Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Prvý zápas jarnej časti sa odohral na umelej tráve so súperom z Trnavy, kde sme na jeseň uhrali remízu 3:3. Pre chorobu nám chýbal Klimáček, ktorý v závere prípravy hral vo výbornej forme. Začiatok bol z oboch strán opatrný, ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu. Postupne sa tempo hry zvyšovalo a obe mužstvá sa snažili o útočný futbal. Prvú príležitosť na skórovanie sme si vytvorili my po rohovom kope. Vzápätí krásnu strelu Dubovského z 20 metrov brankár hostí s námahou vytlačil na roh. V týchto fázach sme mali z hry viac a súpera sme dostali pod tlak, no zakončenie Allinu, Kusého alebo Tomku bolo nepresné.

Druhý polčas bol podobný prvému, keď obe mužstvá pozorne bránili a snažili sa o strelenie gólu. Od nás sa do jednej gólovej šance dostal Kusý, no opäť bol brankár hostí na mieste a Tomkovu strelu tečoval obranca hostí na rohový kop. V závere zápasu sa dlhými nakopávanými loptami do pokutového územia dostali k zakončeniu i hostia, ale gól sa nepodaril streliť ani im. Zápas sa skončil spravodlivou remízou, obe mužstvá treba pochváliť za predvedenú hru.

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FC Spartak Trnava 0:3 (0:3)
Zostava Myjavy: Adrián Hučko, Samuel Závodný, Martin Kavický (55' Jakub Kosík), Adam Repta, Michal Selecký, Peter Udvorka, Igor Pribiš (36' Ondrej Hevera), Michal Zeman, Michal Lukáč, Ján Osuský, Kristián Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Do zápasu sme nastúpili s cieľom hrať zo zaistenej obrany s DZ a využívať brejky. Očakávali sme nápor silnejšieho súpera a preto sme chceli spevniť obrannú činnosť s DZ a využívať v útoku výšku Zemana a rýchlosť Seleckého.

V obrane chýbal Šturdík a Kavický s Lukáčom boli v tomto zápase poloviční. Súper sa veľmi ľahko dostával do šancí. Čo nezachytil Závodný a Osuský, riešil dobre Hučko. Aj tak chyby v 7., 18. a 23. minúte znamenali prehru v I. polčase 0:3 Hráči si neuvedomujú dôležitosť obsadenia priestoru podľa hráčskych funkcií a že opustenie priestoru jedného alebo dvoch hráčov, znamená pre súpera voľnosť pri vedení a dokončení útoku.

V druhom polčase sme si na tieto chyby už dali pozor, hrali sme viac spolu, spresnili sme prihrávky, obsadzovali hráčov a zrazu sme mali hru v rukách a Zemanova šanca na päťke, ako aj strela Udvorku do brvna sa mala ujať. Psychický blok po inkasovaní 3 góloch sa ťažko odstraňuje, ale hráči lepším prístupom k povinnostiam samy zistili, že sa dá hrať otvorene s každým súperom. Kondične sme odchádzali až ku konci zápasu, ale bohužiaľ skoro všetci naraz. Najhoršie po chorobe je na tom Pribiš a nový hráč Hevera. Keď sa zrátajú výpadky hráčov v príprave, je to bohužiaľ vidieť a keď sa k tomu pridajú nedoliečené zranenia, tak je potom výsledok zápasu taký, aký je. Cieľ sme nie len nesplnili, ale pokazili sme si vstup do jarnej sezóny.

Klady zápasu : Mali sme na lavičke 2 hráčov a náhradného brankára, čo nebolo od novembra 2014. Selecký, Zeman a Udvorka sa zlepšujú.
Záporoy zápasu : Nezachytili sme úvod stretnutia a boli sme absolútne nesústredení na zápas (nervózni, bojazliví?) Výkonom vypadli: Pribiš, Karika, Kavický, Hevera, Repta - teda vypadli aj opory. Chýba Šturdík, Liška a Nálepa.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase dobre bez ohľadu na kvalitu súpera.