Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 16. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
16. kolo (21. 3. 2015) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:1 (0:0)

Žiaci U14 :
16. kolo (21. 3. 2015) : Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:0

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Lukáš Greguš, Erik Zula (62' Dušan Bučenec), Marek Tomka /K/, Richard Boor, Branislav Klimáček, Dalibor Dubovský (58' Igor Pszota), Slavomír Gálik, Petr Štefánek, Patrik Allina, Alex Kusý (63' Jakub Matušica), Martin Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na umelej tráve. Chceli sme získať tri body a v tabuľke sa posunúť vyššie. Od začiatku sme ale hrali zle, prehrávali osobné súboje a pôsobili rozháraným dojmom. Naopak hostia dobre bránili, boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali. My sme si vytvorili len štyri príležitosti na zakončenie, čo na výborne chytajúceho brankára hostí bolo málo. Naši hráči v tomto zápase sklamali, predviedli jeden z najslabších výkonov v priebehu súťaže.

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FK Slovan Levice 0:0
Zostava Myjavy: Adrián Hučko, Samuel Závodný, Stanislav Šturdík (48' Igor Pribiš), Martin Kavický, Adam Repta, Peter Udvorka, Lukáš Liška (56' Michal Selecký), Michal Zeman (70' Jakub Kosík), Michal Lukáč (61' Pavol Nálepa), Ján Osuský, Kristián Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

K zápasu sme nastúpili s cieľom využiť umelú trávu, teda povrch na ktorom trénujeme a chceli sme vyhrať. Aj keď sme boli naladení na útočný futbal, museli sme hrať zo zaistenej obrany a využívať brejky. Očakávali sme nápor súpera, pretože vieme že súper hrá agresívny celoplošný pressing.

Do zostavy sa vrátil Šturdík a mali sme konečne plnú lavičku. Od začiatku sme boli lepší, len v zakončení sa nám nedarilo. V 5. minúte Repta z priameho kopu minul tesne, v 25. minúte po rohovom kope zahrávanom Osuským, netrafil hlavou Karika. Mali sme držanie lopty - hrali sme dobre kombinačne, ale do vyloženej šance sme sa už v I. polčase nedostali. Naopak, najlepší hráč súpera prešiel cez troch našich hráčov a našťastie vo vyloženej gólovej šanci v 32. minúte neskóroval.

V druhom polčase sme opäť mali prevahu, ale sme neskórovali (Karika,Udvorka, Repta, Osuský a skúšal aj Závodný, no žiadna strela neskončila v bráne). Hráči chceli, no gól sme nedali. Psychika išla dole a miestami sme strácali lopty už skôr z nervozity. Našej hre nepomohli striedania i keď sme sa na to snáď najviac tešili. Vystriedali sme 4 hráčov a nenastúpil (mimo Dvořáka) len Hevera do brány. Pri nerozhodnom výsledku sme už ani nechceli rozbiť zostavu a museli sme sa zmieriť s tým, že sme prišli o 2 body.

Klady zápasu : Zvádzali sme veľa osobných súbojov a snažili sa hrať kombinačne. Prechod do útoku bol pomerne rýchly a priamočiary. Bojovný výkon podal Osuský, Repta sa viac ako doteraz venoval aj defenzíve.
Zápory zápasu: Karika hrá stále so zranením, stále chýba komunikácia. Šturdík sa pýta do zostavy a v 1/3 zápasu sa zasa po pokazených loptách vyhovára tento krát na triesla. Pred nomináciou sa stále pýtame hráčov ako sú na tom zdravotne. Dnes keď je nás viac, nie je treba tajiť zranenie či chorobu. Na ihrisku potrebujeme zdravých, pripravených hráčov.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase veľmi dobre.