17. kolo (28. 3. 2015) : ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 6:0 (4:0)

17. kolo (28. 3. 2015) : ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 6:0 (4:0)
Zostava Myjavy: Adam Smetana, Erik Zula, Marek Tomka /K/, Richard Boor, Branislav Klimáček, Dalibor Dubovský, Slavomír Gálik, Petr Štefánek (45' Igor Pszota), Patrik Allina (61' Jakub Matušica), Alex Kusý (41' Lukáš Kodaj), Martin Brezina (20' Dušan Bučenec).

Zápas s tretím mužstvom tabuľky, ktoré v jarnej časti ešte neinkasovalo gól a naopak za tri kolá nastrielalo súperom 25 gólov. My sa v jarnej časti strelecky trápime, keď sme nedokázali dať ešte ani jeden gól. Domácich sme chceli potrápiť, hrať na rýchle brejky a dôslednou obranou držať čo najdlhšie bezgólovú remízu. To sa nám nepodarilo, pretože už v 18. minúte sme prehrávali o tri góly a bolo z našej strany po zápase. Zápas sme nezvládli, robili sme veľa chýb, nepodržali sme loptu a mali sme problémy nielen s výborne hrajúcimi domácimi ale i s trávnatým terénom.

V druhom polčase sme si vytvorili i niekoľko príležitostí na skorigovanie, no nedotiahli sme ich do úspešnejšieho konca (Tomka, Zula, Pszota ). Domáci vyhrali zaslúžene, boli vo všetkých činnostiach o krok vpredu.

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Martin Dvořák, Samuel Závodný, Stanislav Šturdík, Martin Kavický, Adam Repta (61' Jakub Kosík), Peter Udvorka, Lukáš Liška (36' Ondrej Hevera), Michal Zeman, Michal Lukáč (36' Michal Selecký), Ján Osuský, Kristián Karika (20' Pavol Nálepa).

Do zápasu sme nastúpili s cieľom uhrať aspoň bod a využiť Lišku so Zemanom na brejky. Terén bol na úrovni IV. Triedy (bránkovisko – bahno, terén nerovný, nepripravený). Hráme na blate a 31. 5. 2015 končíme súťaž – paradox. To sa bavíme o ihriskách I. ligy SŽ - ihriskách I. kategórie ÚTM.

Aj keď sme naladení na útočný futbal, museli sme hrať zo zaistenej obrany a využívať brejky. Očakávali sme nápor domácich, pretože vieme, že súper má na každom poste minimálne dvoch hráčov a vyššej kvality. Vieme to a každú TMR konštatujeme, že robíme do družstiev žiakov nábor, nie výber. Do zostavy sa vrátil Šturdík a Karika, rovnako sme mali hráčov na lavičku. Ochorel znovu Pribiš a Žoldák sa zatiaľ ešte nevrátil do tréningového procesu.

Hralo sa celoplošne, do 20.minúty sme bránili veľmi dobre - pomerne vysoko, osobne, zdvojovali sme a aj keď bol veľmi silný protivietor, darili sa nám aj odkopy a tie spracovávať do našich protiútokov. V 24. minúte sme sa zle rozostavili, na center nereagoval Dvořák a neobsadený hráč Černák nám dal ku vzdialenej tyči peknou hlavičkou gól na 1:0. Pokračovali sme v  dobrej obrannej činnosti do konca 1. polčasu. Pre nás dobre rozohraný zápas, aj keď sme prehrávali, ale našu snahu o vyrovnanie zmarili striedania. V 20. minúte pre zranenie Karika, do druhého polčasu nenastúpili Lukáč a Liška. Boli sme vyrovnaným súperom a namiesto vyrovnania sme sa do druhého polčasu ešte oslabili. V 61. minúte odstúpil Repta a namiesto vyrovnania či udržania výsledku v 71. minúte tá istá chyba a  rovnaká situácia - gól hlavou nám dal z rovnakej pozície Užík. 2:0. Išlo o kozmetickú úpravu výsledku, ale každý gól na konci zápasu mrzí viac, ako keď padne v priebehu zápasu.

Klady zápasu : 1. polčas sme organizovane bránili, zúčastnili sme sa veľa osobných súbojov a snažili sa hrať dopredu. Bojovný výkon podal Osuský, Repta, Závodný. Zeman sa snažil získať lopty, no vo veľa súbojoch ich nezískal. Dvořák do 2. Polčasu nastúpil s narazeným ukazovákom. Nálepa sa po zranení dostáva do zápasovej pohody.
Zápory zápasu : Karika hrá stále so zranením a nepomohol, rovnako Liška a Lukáč, ktorí vydržali len jeden polčas. Kavický - Šturdík (Selecký) zaostávajú za svojim výkonom. Pribiš je stále chorý, Hevera a Kosík na celý polčas a v takom ťažkom zápase ešte nepomôžu. Opakujem znova dnes, keď je nás viac, nie je treba tajiť zranenie či chorobu. Na ihrisku potrebujeme zdravých a pripravených hráčov.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase veľmi dobre.