18. kolo (2. 4. 2015) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 3:1 (1:0)

18. kolo (2. 4. 2015) : Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 0:1 (0:1)

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 3:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Lukáš Greguš, Erik Zula (36' Lukáš Kodaj), Marek Tomka /K/, Richard Boor (61' Dušan Bučenec), Branislav Klimáček, Dalibor Dubovský, Slavomír Gálik, Petr Štefánek, Patrik Allina (56' Igor Pszota), Alex Kusý (69' Jakub Matušica), Martin Brezina.

Zápas sa odohral na umelej tráve za výdatného dažďa a v chladnom počasí. My sme chceli už konečne vyhrať a streliť v jarnej časti prvé góly. Od začiatku sa obe mužstvá snažili o útočný futbal, no bez výraznejších príležitostí na skórovanie. Prvú vážnejšiu šancu mal náš Gálik, keď výborný prízemný center Kusého nedokázal usmerniť do brány a trafil brankára hostí. Od tohto momentu sme tempo hry vystupňovali a dostali hostí pod tlak, výsledkom čoho bol úvodný gól zápasu. Hostia v prvom polčase vážnejšie neohrozili našu bránu.

Druhý polčas hostia začali lepšie, zatlačili nás a podarilo sa im vyrovnať. V týchto fázach hry sa nám nedarilo podržať v útoku loptu a nedostávali sme sa do zakončenia. Druhý gól sa nám podarilo vsietiť po krásnej prihrávke Pszotu Tomkovi, ktorý peknou strelou k tyči nedal brankárovi hostí šancu. O dve minúty neskôr po výborne zahratom rohovom kope opäť Tomka hlavou strelil gól, keď mu centroval Kodaj. V závere zápasu sa hostia snažili o strelenie kontaktného gólu, no umnou hrou v defenzíve sme výsledok udržali a pripísali si prvé jarné víťazstvo.
Obe mužstvá si za predvedený výkon v nepriaznivom počasí zaslúžia pochvalu.

Góly Myjavy: 16' Zula, 58' a 60' Tomka

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy: Adrián Hučko, Stanislav Šturdík, Martin Kavický, Adam Repta, Michal Selecký, Tomáš Šimlovič (70' Filip Kročian), Peter Udvorka, Lukáš Liška (42' Ondrej Hevera), Michal Zeman, Ján Osuský, Kristián Karika /K/.

Do zápasu sme nastúpili s cieľom získať 3 body. Predohrávka sa mala odohrať v Brezovej na prírodnej tráve, ale počasie sa tak zhoršilo, že sa muselo hrať na umelej tráve. Malo by nám to vyhovovať, pretože na UT trénujeme. Na tento zápas museli doobeda odhŕňať sneh a nakoľko celý deň pršalo, tak po zápase U15 bol terén na pokraji regulárnosti - v strede ihriska stála voda a nedala sa cez stred po zemi ani prekopnúť lopta. Terén bol ale rovnaký pre obe družstvá. Mali sme hrať po krajoch, kde sa dalo ako tak prihrávať a trocha kombinovať, čo nám vyhovuje.

V 9. minúte sme sa dostali do šance, keď Karika peknou strelou trafil brvno. Možno, že to bol pre nás rozhodujúci moment, podobne ako po vode pomalá strela Zemana, či iné riešenie Repty, Lišku a Osuského. Keď sme tieto momenty nevyužili (inak brankár hostí podal výborný výkon), tak nás súper jednou z dvoch striel na našu bránku potrestal. Normálny súboj o loptu na tomto teréne pred šestnástkou rozhodca posúdil ako faul a z priameho kopu v 27. minúte sme prehrávali 0:1.

V druhom polčase sme sa už do vyloženej šance nedostali i keď rohové kopy zahrával Osuský veľmi dobre. Ak nedáš gól nevyhráš a ak jeden dostaneš prehral si, to je stará futbalová pravda. Takže sme cieľ nesplnili a stratili sme doma 3 body.

Klady zápasu : 1. polčas sme organizovane bránili i útočili - snažili sme sa aj na neregulárnom teréne kombinovať a hrať dopredu (avšak len po šestnástku). Milo prekvapil Šimlovič z U13, ktorého sme povolali spolu s Kročianom za Nálepu, Pribiša, Lukáča, Závodného. Šimlovič ukázal prehľad, nebál sa a zapojil sa do družstva ako kmeňový hráč. Výborne na kraji obrany zahral Selecký a bohužiaľ len on, Osuský a Šimlovič ukázali aj bojovné srdce.
Zápory zápasu : Karika hrá stále so zranením a nepomohol. Udvorka na tomto teréne bol polovičný, rovnako Liška. Vypadla celá záloha. Oproti iným zápasom boli málo bojovní Kavický, Šturdík, Repta. Hevera a Kosík nenahradia odstupujúcich hráčov. Viditeľne chýbal Závodný, Nálepa a Lukáč (Pribiš). Asi je niekde problém, keď hráči z U13, ktorí mali deň pred tým náročný zápas a boli povolaní do nášho zápasu, sú lepší než hráči U14.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase dobre a vytýkam im slabšie nasadenie.