20. kolo (19. 4. 2015) : FK Púchov - Spartak Myjava 1:2 (1:1)

20. kolo (19. 4. 2015) : FK Púchov - Spartak Myjava 1:4 (0:2)

FK Púchov - Spartak Myjava 1:2 (1:1)
Zostava Myjavy: Marek Porubský, Marek Tomka /K/, Lukáš Kodaj (65' Lukáš Greguš), Igor Pszota (44' Erik Zula), Richard Boor, Branislav Klimáček, Dalibor Dubovský, Slavomír Gálik (47' Dušan Bučenec), Petr Štefánek, Patrik Allina, Martin Brezina.

Išlo o zápas so súperom, ktorý hrá o záchranu. Náš cieľ bol jasný, získať tri body a upevniť si postavenie v strede tabuľky. Vedeli sme, že domáci urobia všetko preto, aby vyhrali. Hráčov sme celý týždeň pripravovali na búrlivé prostredie a na sporné verdikty rozhodcov. To sa nám aj potvrdilo. Nemohli sme rátať s niektorými hráčmi (Kusý, Zula, Greguš, Matušica), no hráči ktorí ich nahradili nesklamali. Zápas sme začali dobre, no úvodné príležitosti sme nedokázali využiť (Tomka, Gálik) a ako to už býva, inkasovali sme gól po chybe nášho brankára, ktorému vypadla ľahká lopta. Od tohto momentu sme tempo hry vystupňovali a vyrovnali sme Tomkom. Vytvárali sme si i ďalšie príležitosti, no naše zakončenie bolo slabšie.

Druhý polčas sme pokračovali v tlaku, výsledkom čoho bol gól Gálika. Domáci sa snažili, no naša dobrá defenzívna činnosť im nedovolila dostať sa k zakončeniu. Naopak, my sme mohli zvýšiť Dubovským, Tomkom, Zulom, Allinom, no opäť neúspešne. V závere sme strelili i tretí gól Bučencom, no pán rozhodca ho neuznal, čomu sa čudovali všetci prítomní na štadióne. Víťazstvo je zaslúžené, chlapcov treba vyzdvihnúť za výkon a taktiež za vystupovanie, pretože sme tento ťažký zápas zvládli bez kariet.

Góly Myjavy: 16' Tomka, 45' Gálik

FK Púchov - Spartak Myjava 1:4 (0:2)
Zostava Myjavy: Adrián Hučko, Samuel Závodný /K/, Stanislav Šturdík, Martin Kavický (51' Jakub Kosík), Adam Repta (57' Igor Pribiš), Michal Selecký, Pavol Nálepa, Peter Udvorka, Lukáš Liška (44' Ondrej Hevera), Michal Zeman, Kristián Karika.

Vzhľadom k postaveniu v tabuľke bol cieľ jasný - získať 3 body. Dobrú náladu pred zápasom zabezpečil fakt, že sa hralo na hlavnom ihrisku. Súper bol v tabuľke pod nami a tak sme boli favoriti. V príprave sme si dali cieľ pre I. polčas: nedostať gól a každú akciu zakončiť strelou. Už v 3. minúte mal príležitosť Zeman a v 8. minúte sa po výbornej prihrávke Kavického a skvelej práci Reptu dostal k lopte Karika, ktorý dal na 0:1. V 10. minúte prihral Zeman presne na Reptu, ten ušiel obrancovi a strela skončila tesne nad bránkou. V 12. minúte Udvorka strelou trafil brvno. V 14. minúte Karika prihrával Zemanovi, ten minul bránku veľmi tesne a v 16. minúte Udvorka rovnako peknou strelou minul bránku. Tento úsek hry aj s 22. minútou, keď Repta vybojoval loptu a sám aj zakončil na 0:2, patril do kategórie veľkého futbalového umenia. Celý I. polčas sme odohrali na polovici súpera a mali sme ozaj veľa šancí na zvýšenie.

V prestávke sme sa dohodli na tlaku hneď od úvodu II. polčasu a na vsietení gólu, aby sme už v pohode zápas dohrali. V 38. minúte Udvorka poslal do šance Zemana a ten upravil na 0:3. V 44. minúte zasa pekne poslal do šance Karika Reptu a ten dal svoj druhý gól na 0:4. Striedajúci Hevera so Seleckým neustrážili v 44. minúte striedajúceho hráča (Urbaníka) a ten znížil na 1:4 (malá nesústredenosť vzala dobre chytajúcemu Hučkovi nulu). V 59. minúte peknú akciu vymysleli Karika a Zeman, ale Hevera svoju prvú veľkú šancu nepremenil. Domáci sa snažili ešte niečo s výsledkom urobiť, ale dnes sme hrali dobre na každom poste, tak sme už výsledok udržali.

Klady zápasu : Od začiatku zápasu sme organizovane bránili i útočili. Na trávnatej ploche hlavného ihriska sme sa cítili dobre a aj keď terén nebol ideálny, darili sa nám prihrávky, kombinácia a rýchle protiútoky. Veľmi dobre pracovala záloha tak dopredu ako naspäť. V obrane sme hrali pozorne a väčšinu nájazdov domácich sme zachytávali.
Zápory zápasu : Chýbal Osuský a zranený Lukáč, o ktorom bohužiaľ nevieme už dlhší čas. Stále máme problémy s komunikáciou. Kavický mal dnes slabší deň, dôvod zatiaľ nepoznáme. Hevera bojuje, ale na celý polčas ešte nie je pripravený. Čo sa týka dnešného zápasu žiadne veľké nedostatky neboli.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase ako výborný a v celej sezóne zatiaľ najlepší za čo im ďakujem.

Góly Myjavy: 8' Karika, 22' a 44' Repta, 38' Zeman