22. kolo (1. 5. 2015) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 3:1 (2:1)

22. kolo (1. 5. 2015) : FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 2:4 (1:3)

FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 3:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Lukáš Greguš, Erik Zula (52' Dušan Bučenec), Marek Tomka /K/, Richard Boor, Branislav Klimáček, Slavomír Gálik, Petr Štefánek (41' Juraj Foltín), Patrik Allina, Alex Kusý (43' Igor Pszota), Martin Brezina, Lukáš Kodaj.

V tomto zápase sme podali najslabší výkon v jarnej časti. Chceli sme bodovať a upevniť si piatu priečku v tabuľke. Do zápasu sme vstúpili dobre, strelili sme úvodný gól, no domácim sa podarilo za tri minúty dvomi gólmi otočiť výsledok. V závere polčasu sme vytvorili na súpera tlak, nastrelili tyč a zahodili niekoľko vyložených príležitostí na skórovanie. Najmä šance Zulu, Kusého, Tomku a Allinu boli z kategórie 100%.

Druhý polčas sme sa snažili, no domáci umnou hrou nás pustili iba do jednej šance. Naopak, po našej chybe sme inkasovali tretí gól a bolo po zápase. Domáci vyslali na našu bránu štyri strely a z toho sme tri krát inkasovali. Za výkon aký sme predviedli sme iný výsledok ani nezaslúžili. Niektorý hráči nepodali ani priemerné výkony.

Gól Myjavy: 14' Zula

FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 2:4 (1:3)
Zostava Myjavy: Martin Dvořák, Stanislav Šturdík, Martin Kavický, Adam Repta, Michal Selecký, Pavol Nálepa, Peter Udvorka (36' Ondrej Hevera), Lukáš Liška (55' Igor Pribiš), Michal Zeman, Ján Osuský, Kristián Karika /K/.

Vzhľadom k umiestneniu domácich sme boli miernym favoritom. V príprave sme hráčov upozorňovali aj na tento fakt a na výsledok z jesene, aby nedošlo k prehnanému podceneniu. Hráči pochopili úlohy uložené v príprave a uplatnili ich na ihrisku (hlavne v prvom polčase). Ukázali sme, že zvládame dobré obranné postavenie s útočným pojatím a vyšla nám aj slušná kombinácia, ktorou sme domácich prevýšili. V 3. minúte sme viedli po góle Reptu 0:1, keď Nálepa prihral ideálnu prihrávku. Za minútu mal Repta ďalšiu gólovú šancu, no trafil brvno. V 6. minúte Zeman rovnako ideálnou prihrávkou poslal Kariku do druhého gólu na na 0:2. V 14. minúte ukázali Udvorka s Karikom peknú spoluprácu, na ktorej konci bol Repta a bolo 0:3. Asi sme sa upokojili, nakoľko po chybe stopérov lopta prepadla až za nich a bolo 1:3 (Zbytočný gól pri našom tlaku).

V prestávke sme museli striedať Udvorku za Heveru a tým sme boli oslabení. Hneď v 37. minúte sa obavy z oslabenia potvrdili. Liška stratil loptu, Osuský spadol a súper mal gólovú šancu. V 47. minúte súper stratil loptu pri rozohrávke a Karika, ktorý loptu zachytil bol v  gólovej šanci. V 50. minúte zahral veľmi dobre Osuský rohový kop a Karika zvýšil na 1:4. Zasa upokojenie na našej strane. V 55. minúte Šturdík zbytočne stratil loptu (mal iné riešenia), Kavický nestíhal a bolo 2:4 . Lišku striedal Pribiš. Po druhom góle sa domáci zobudili a my sme mali čo robiť s udržaním výsledku. Domáci po druhom góle kopali 6 rohových kopov. V bráne podržal Dvořák. V 70. minúte Zeman vysunul Kavického a bolo len treba lepšie zamieriť. Všeobecne sme trafili tyč a 2 krát brvno. Domácii už gól nedali a výsledok sme už udržali.

Klady zápasu : Od začiatku zápasu sme organizovane bránili i útočili. Darila sa nám kombinácia a prechod do útočnej fázy a tentoraz aj zakončenia. Zlepšujeme sa v celoplošnej hre a v povinnosti plnenia si defenzívy.
Zápory zápasu : Chýbal zranený Lukáč, o ktorom bohužiaľ nevieme nič a Závodný s Kosíkom. Nie je tajnosťou, že ak už striedame, oslabíme sa. Chceme síce dávať príležitosť náhradníkom, ale Hevera nemá na celý polčas. Pribiš sa trápi a nevie sa vrátiť do zápasovej pohody. Prestávka nám nesvedčí - v II.polčase už dlhodobo náš výkon klesá tak ako už spomínané striedanie.

Celkovo hodnotím výkon hráčov v zápase ako výborný, za čo im ďakujem.

Góly Myjavy: 3' a 14' Repta, 6' a 50' Karika