Starší žiaci U15, U14: 12. kolo 2015/2016

12. kolo (25. 10. 2015) : FK Senica - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

12. kolo (25. 10. 2015) : FK Senica - Spartak Myjava 4:1 (3:0)

FK Senica - Spartak Myjava 3:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Dvořák, Závodný, Mihál, Šturdík, Repta (65' Pribiš), Nálepa, Udvorka (6' Slecký), Liška, Zeman, Osuský, Karika /K/.

Zápas sa odohral na umelej tráve so súperom z čela tabuľky. Domácich sme zaskočili úvodným tlakom, kde sme si vytvorili dve vyložené šance, no brankár domácich výbornými zákrokmi vychytal Udvorku i Zemana. Po úvodnom tlaku sa nešťastne po súboji s protihráčom zranil náš hráč Udvorka, ktorý si zlomil zápästie. Po tomto momente sme ostali trochu zaskočení, čo domáci dokázali využiť na strelenie úvodného gólu po obrovskej chybe Závodného. Z gólu sme sa otriasli a opäť sme domácich dostali pod tlak, výsledkom čoho bolo vyrovnanie Karikom.

Druhý polčas sa väčšinou hra odohrávala medzi šestnástkami s minimom streleckých pokusov na oboch stranách až do momentu, keď sa p. rozhodca Gádoši rozhodol, že pomôže domácim a odpískal na hranici pokutového územia priami kop, ktorým domáci hráč krásnou strelou nedal nášmu brankárovi šancu. Vyrovnať mohol Karika, keď jeho tečovaná strela trafila tyč a odrazenú loptu Selecký nedokázal doraziť do odkrytej brány. Vzápätí Reptov priamy kop opäť perfektným zákrokom vyrazil brankár domácich na rohový kop. Náš tlak sa stupňoval, no gól strelili domáci, keď premenili pokutový kop. V oklieštenej zostave sme podali výborný výkon, no chýbalo nám trochu šťastia pri zakončení. Za predvedený výkon sme si nezaslúžili prehrať, ale dnes by v Senici nevyhral ani "Real Madrid"!

Zaujímavosťou bolo, že na zápase sa nenachádzal žiadny zdravotník, ktorý by podal nášmu hráčovi prvú pomoc a čo je zarážajúce, nik z domácich usporiadateľov nemal ani záujem mu pomôcť. Dokonca ani p. rozhodca nepovažoval za dôležité prerušiť hru a umožniť ošetrenie hráča.

Gól Myjavy: 35' Karika

FK Senica - Spartak Myjava 4:1 (3:0)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Černák, Adásek /K/, Jankových (54' Nemec), Kosík (28' Benda), Boorová (43' Pavlus), Kročian, Bartoš (36' Varga), Kováč, Klimáček, Fedoráš (62' Marek).

Zápas so súperom, ktorý je lídrom súťaže sme nezačali dobre. Neskoré pristupovanie k hráčom súpera, malý dôraz v osobných súbojoch, veľké nepresnosti v našej rozohrávke znamenali stály tlak na našu bránu. Už v 15. minúte zápasu súper zaslúžene vyhrával 3:0. V priebehu prvého polčasu sme sa dostávali na súperovu polovicu len sporadicky, jeden samostatný nájazd na súperovho brankára sme nedokázali premeniť.

Aj v druhom polčase súper dokazoval kvalitu, my sme však už boli aktívnejší v napádaní súperových hráčov, dostávali sme sa častejšie k lopte, presnejšie sme kombinovali a hrozili sme z rýchlych protiútokov. Rýchlonohý Kováč sa dostal do viacerých nájazdov a jeden z nich dokázal premeniť na skorigovanie výsledku.

Gól Myjavy: 58' Kováč