Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: dohrávka 9. kola 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
9. kolo (29. 10. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Senec 2:0 (1:0)

Žiaci U14 :
9. kolo (29. 10. 2015) : Spartak Myjava - ŠK Senec 0:1 (0:1)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - ŠK Senec 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Hučko, Závodný, Mihál, Šturdík, Repta, Nálepa, Liška (32' Kavický - 63' Pribiš), Zeman, Kunka, Osuský (57' Selecký), Kristián Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Dohrávku 9. kola sme odohrali na umelej tráve a chceli sme nadviazať na výborný výkon z predchádzajúceho zápasu. V zápase sme sa chceli presadiť kombinačnou hrou, využívať krídelné priestory a konečne sa výraznejšie presadiť aj strelecky. V prvom polčase sme boli dosť nervózni, kazili sme jednoduché prihrávky a ani pohyb nebol ideálny. Našťastie ani hostia nepredviedli nič z futbalovej krásy. Úvodný gól strelil po štandardnej situácii Kunka, keď sa najlepšie zorientoval v pokutovom území a nedal brankárovi hostí šancu. V závere polčasu musel zo zdravotných dôvodov odstúpiť náš hráč Liška.

Druhý polčas bol ako podobný tomu prvému, keď obe mužstvá predvádzali slabý futbal. My sme boli o niečo nebezpečnejší v útočnej fáze, výsledkom čoho bol druhý gól v súperovej sieti po krásnej strele Reptu. Okrem toho nastrelil dvakrát konštrukciu brány Karika a obrovskú príležitosť mal Selecký, no jeho slabé zakončenie brankár chytil.

Spokojnosť s troma bodmi, výkon mužstva až na Kariku a Hučka slabý.

Góly Myjavy: 24' Kunka, 43' Repta

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - ŠK Senec 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Černák, Adásek /K/, Jankových, Mockovčiak, Kročian (65' Marek), Bartoš (52' Varga), Kováč, Klimáček (52' Nemec), Fedoráš, Pavlus (36' Benda).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V dohrávke 9. kola sme začali pre nás tradične opatrne a pripustili sme súperovi niekoľko náznakov šancí, našťastie bez výraznejšieho ohrozenia našej brány. Zápas sa odohrával prevažne medzi šestnástkami s častými nepresnosťami na jednej aj druhej strane. Kombinácie viazli vďaka individuálnym chybám pod časo-priestorovým tlakom, ktorý ani jeden z aktérov na ihrisku nedokázal zvládnuť. Počas prvého polčasu prevládala herná nekvalita na oboch stranách ihriska. My sme sa snažili k ohrozeniu brány využiť rýchly protiútok vedený cez Kováča, súper cez fyzicky mimoriadne disponovaného Šléza. Nakopnutá lopta cez našu stredovú obrannú dvojicu na tohto hráča nedôrazne pokrytého, znamenala v 29. minúte jediné priame ohrozenie našej brány za celý zápas a víťazstvo pre súpera.

Druhý polčas bol z našej strany sprevádzaný veľkou snahou o zmenu skóre, súpera sme dostali pod tlak, chýbala nám však presnosť v predfinálnej fáze, k samotnému zakončeniu sme sa prakticky nedostali.

V dnešnom zápase, viac ako v predchádzajúcich, sme hýrili aktivitou, v druhom polčase sme boli lepším mužstvom, chýbalo nám však na pozdvihnutie sebavedomia úspešné zakončenie našich útočných aktivít.