Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: 13. kolo 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
13. kolo (31. 10. 2015) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 1:0 (0:0)

Žiaci U14 :
13. kolo (31. 10. 2015) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 4:1 (3:0)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Hučko (68' Dvořák), Závodný, Mihál, Šturdík, Kavický (36' Selecký - 62' Pribiš), Repta, Nálepa, Zeman, Kunka (66' Kosík), Osuský, Karika /K/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na umelej tráve. Chceli sme získať tri body a upevniť si stred tabuľky. To sa nám aj podarilo, no na víťazstvo sme sa poriadne nadreli. Hostia dobre bránili, zhusťovali stred ihriska a my sme mali problém kombinovať. Kazili sme jednoduché lopty a ťažko sa dostávali do zakončenia. V prvom polčase sme si vytvorili tri dobré príležitosti, no brankár hostí bol vždy na mieste.

V druhom polčase sme hru zrýchlili a snažili sa využívať krídelné priestory, výsledkom čoho sme dostali súpera pod tlak. No opäť sme sa nevedeli presadiť v koncovke. Najmä Karika s Reptom sa dostávali do zakončenia, no buď zakončili nepresne, alebo ich vychytal brankár hostí. Víťazný gól strelil po dobre zahratej štandardnej situácii Kunka. V závere sa hostia snažili o vyrovnanie, no výsledok sa už nemenil.

Gól Myjavy: 53' Kunka

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 4:1 (3:0)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Černák (52' Benda), Nemec (42' Gulán), Adásek /K/, Jankových, Mockovčiak, Kročian, Klimáček, Bartoš (46' Varga), Kováč (46' Marek), Pavlus.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas so súperom z chvosta tabuľky sme chceli zvládnuť, herne aj výsledkovo. Druhý zo stanovených cieľov sme splnili, herne sme však nepresvedčili. Prevažnú časť sezóny sme v hlbokej defenzíve, dnes sme chceli diktovať tempo hry my. Súper napriek tabuľkovému postaveniu herne príjemne prekvapil, veľmi dobre kombinoval a v úvode zápasu zamestnával často našu defenzívu. My sme pri vedení našich útočných aktivít boli veľmi nepresní. Dokázali sme však využiť fyzickú silu Pavlúsa a rýchlostne veľmi dobre disponovaného Kováča. A až v druhej polovici prvého polčasu sme viackrát presnejšie zakombinovali a vstrelili 3 góly.

Do druhého polčasu sme nastúpili uspokojení z priebehu prvého polčasu. Súper pokračoval vo veľmi dobrej kontrole lopty, ďaleko presnejšie kombinoval ako my. Ani rýchle striedania nezmenili priebeh diania na ihrisku. Veľkým množstvom nepresných prihrávok sme sa sami dostávali pod tlak, súper sa našťastie gólovo presadil len raz. Pozitívom dnešného zápasu z našej strany boli góly v súperovej sieti, ktorých sme si v tejto sezóne príliš neužili.

Góly Myjavy: 19' Klimáček, 22' a 42' Pavlus, 32' Kováč