Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U15, U14: dohrávka 2. kola 2015/2016

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Žiaci U15 :
2. kolo (7. 11. 2015) : Spartak Myjava - AS Trenčín 0:4 (0:1)

Žiaci U14 :
2. kolo (7. 11. 2015) : Spartak Myjava - AS Trenčín 1:3 (0:3)

 

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - AS Trenčín 0:4 (0:1)
Zostava Myjavy: Dvořák, Závodný, Mihál, Kavický, Repta, Selecký (42' Pribiš), Zeman, Kunka, Osuský, Karika /K/, Klimáček.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Dohrávku 2. kola sme odohrali na ihrisku v Turej Lúke. V oklieštenej zostave sme nastúpili proti mužstvu z čela tabuľky. Súpera sme chceli potrápiť, no ten bol vo všetkých činnostiach lepší a zaslúžene vyhral rozdielom triedy. Nám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy (Udvorka, Nálepa, Liška, Šturdík) a hráči, ktorí ich nahradili nespĺňajú ligové parametre. Súperovi ako je Trenčín môžeme konkurovať len kompletní a to sme dnes neboli.

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - AS Trenčín 1:3 (0:3)
Zostava Myjavy: Vdoviak, Pavlus (36' Boorová), Benda, Adásek /K/, Jankových, Mockovčiak, Kročian, Bartoš (47' Marek), Kováč, Fedoráš, Nemec.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Prvý polčas zápasu so súperom, ktorý pricestoval s vekovo o rok mladšími chlapcami, sme nezvládli. Prechod na prírodný trávnik v sychravom počasí vzhľadom na skutočnosť, že tréningové jednotky v prevažnej miere u oboch družstiev prebiehajú na umelom povrchu, nebol žiadnym problémom pre hráčov Trenčína. V prvom polčase dostávali hráči súpera veľmi veľa priestoru na rozvoj kombinácie. Náš nedôraz v osobných súbojoch a ľahké straty lôpt znamenali trvalý tlak súpera na našu bránu. Ľahkosť s akou súper kombinoval, vyhrával osobné súboje vďaka nášmu nedôrazu, bol až zarážajúci. Priebežný výsledok po prvom polčase verne odrážal náš prístup k zápasu.

Druhý polčas sme začali aktívnejšie, súper zahajoval vedenie útoku cez stredových obrancov, čo sme dôslednejšie pokrývali, získavali sme priestor, dokázali sme lepšie kombinovať, nestrácali sme tak rýchlo lopty a vytvorili sme si viacej možností pre kombinácie a častejšie sme ohrozovali súperovu bránu. Výsledkom nášho snaženia bol gól po dobre zahranom priamom kope Boorovej, keď úspešne dorážal Kováč. Priebeh druhého polčasu zodpovedal našej predstave o aktívnom poňatí hry, samotná finalizácia našej útočnej aktivity však nebola až tak úspešná.

Gól Myjavy: 60' Kováč