Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie letného prípravného obdobia a jesennej časti starších žiakov U15

ilustračný obrázok

Starší žiaci U15 pod vedením trénera Dalibora Dubovského, asistenta Tomáša Bruška a vedúcej mužstva Valérie Závodnej začalo letné prípravné obdobie 8. 7. 2015 v domácich podmienkach. Tréningové jednotky prebiehali na umelej tráve v doobedňajších hodinách a po každom tréningu bolo k dispozícii kúpalisko na regeneráciu...

Do prípravy sa zapojili všetci hráči, ktorí prešli do U15 z U14, plus dvaja noví hráči (Kunka, Mihál). Káder opustil Hevera, ktorý odišiel hrávať do Krajného. Prioritou, ako po iné roky, bola záchrana I. žiackej ligy a postupne pripraviť hráčov na prechod do vyššej vekovej kategórie (dorasteneckej).

V prípravnom období bolo naplánovaných sedem zápasov s kvalitnými prvoligovými mužstvami prevažne z Čiech. Jeden prípravný zápas s Interom Bratislava bol zrušený z dôvodu zdravotných problémov u hostí. Všetky zápasy sme odohrali na ihriskách súperov. V zápasoch sme sa snažili nájsť optimálnu zostavu, všetci hráči dostávali príležitosť, aby ukázali svoju výkonnosť a pripravenosť na súťažné stretnutia. S priebehom prípravného obdobia môžeme vysloviť spokojnosť, tréningový proces prebiehal podľa plánu, vyhýbali sa nám až na malé výnimky zranenia a tiež nás obchádzali choroby. Hráči pristupovali k jednotlivým tréningovým jednotkám zodpovedne, snažili sa na sebe pracovať, začo im patrí pochvala.

V prípravnom období sme sa snažili hrať útočný futbal, vštepiť chlapcom herný systém, ktorým by sme sa chceli prezentovať v majstrovských zápasoch.

 

VÝSLEDKY PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV U15 :

Skalica - Myjava 1 : 6 Góly: Karika (3), Kunka (2), Liška
Hodonín - Myjava 0 : 2 Góly: Karika, Kunka
Prostějov - Myjava 0 : 3 Góly: Karika, Udvorka, Liška
Zlín - Myjava 4 : 1 Góly: Kunka
Kroměříž - Myjava 1 : 5 Góly: Kunka (2), Repta (2), Udvorka
Olomouc - Myjava 2 : 1 Góly: Udvorka

 

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016 :

Prvý majstrovský zápas sme odohrali na ihrisku súpera so Slovanom Bratislava, kde sme chceli nadviazať na dobré výkony a výsledky z prípravných stretnutí. Bohužiaľ, v jesennej časti sme odohrali v kompletnom zložení len dva zápasy, pretože sme sa potýkali so zraneniami kľúčových hráčov, čo malo vplyv aj na výsledky. V tabuľke sme obsadili 9. miesto so skóre 14 : 23, čo je slabá vizitka defenzívnej ale i ofenzívnej činnosti celého mužstva. Defenzívna činnosť pôsobila v niektorých zápasoch chaoticky, robili sme veľa individuálnych chýb a nepodržali nás ani brankári, ktorí inkasovali niekoľko lacných gólov. V útočnej činnosti sme si dokázali v každom zápase vytvoriť niekoľko výborných príležitostí na skórovanie, no tie sme nedokázali úspešnejšie zakončovať, čo sa nám vypomstilo najmä v zápasoch s Nitrou, Dunajskou Stredou a Interom Bratislava. Hráči, ktorí mali byť "ťahúňmi" mužstva podávali kolísavé výkony, vyrovnanú výkonnosť si držal iba Mihál, Repta, Udvorka a Šturdík. Ostatní hráči podávali nevyrovnané (kolísavé) výkony. Po skončení jesennej časti pokračujeme halovými turnajmi ÚTM, kde sa budeme snažiť postúpiť čo najďalej. V zimnom období sa pokúsime doplniť káder na niektorých postoch a budeme musieť popracovať na defenzívnej i ofenzívnej činnosti celého mužstva, hlavne na zakončení.

 

VÝSLEDKY MAJSTROVSKÝCH ZÁPASOV U15 :

Slovan Bratislava - Myjava 4 : 0  
Zlaté Moravce - Myjava 0 : 2 Góly: Karika, Udvorka
Myjava - AS Trenčín 0 : 4  
Levice - Myjava 0 : 0  
Myjava - D. Streda 1 : 2 Góly: Udvorka
Púchov - Myjava 0 : 2 Góly: Repta (2)
Myjava - K. Ves 3 : 1 Góly: Kunka (2), Udvorka
S. Trnava - Myjava 5 : 0  
Myjava - Senec 2 : 0 Góly: Kunka, Repta
Inter Bratislava - Myjava 2 : 1 Góly: Nálepa
Myjava - FC Nitra 1 : 2 Góly: Repta
Senica - Myjava 3 : 1 Góly: Karika
Myjava - Prievidza 1 : 0 Góly: Kunka

 

MUŽSTVO STARŠÍCH ŽIAKOV U15 V JESENNEJ ČASTI :

BRANKÁRI : Dvořák Martin, Hučko Adrián
HRÁČI V POLI : Osuský Ján, Závodný Samuel, Nálepa Pavel, Šturdík Stanislav, Liška Lukáš, Zeman Michal, Mihál Mário, Repta Adam, Kavický Martin, Udvorka Peter, Karika Kristián, Selecký Michal, Pribiš Michal, Kosík Jakub, Kunka Marko.