23. kolo (15. 4. 2018) : FKC Komárno - Spartak Myjava 4:2 (1:0)

23. kolo (15. 4. 2018) : KFC Komárno - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

KFC Komárno - Spartak Myjava 4:2 (1:0)

Zostava Myjavy: Havlík N. – Kolárik, Halabrín, Havlík T., Vávra, Šimek, Štepanovic, Nešťák (Mihaljevič), Mareček, Nemec (Bocan), Krahulec

Zhodnotenie zápasu trénerom:

V dôležitom zápase s družstvom, ktoré hrá o záchranu, sme mali zlý úvod. Po chybe v rozohrávke domáci viedli už v 11. minúte. O štyri minúty nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý však domáci nepremenili. O tri minúty neskôr hlavný arbiter vylúčil Štepanovica za bežný súboj v strede ihriska bez predchádzajúcej žltej karty. V polčasovej prestávke sa snažil myjavský tréner hráčov presvedčiť, že aj napriek doterajšiemu dianiu na ihrisku sa dá s výsledkom niečo urobiť. Inkasovali sme síce druhý gól po našej chybe, ale dvoma gólmi v rozpätí troch minút sme sa vrátili do zápasu. Škoda, že našu nekoncentrovanosť v obrane hneď vzápätí využili domáci na strhnutie vedenia na svoju stranu. V závere zápasu, keď sme hrali s veľkou mierou rizika v snahe vyrovnať, dali domáci štvrtý gól.

Góly Myjavy: Krahulec 2

ŽIACI U13 :

KFC Komárno - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

Stretli sa dve družstvá z čela tabuľky. Nabádal som mojich chlacov, aby hrali aktívne. Aby sme nečakali, s čím súper na nás vyrukuje. Súpera sme svojim celoplošním napadaním veľmi prekvapili a v úvodných desiatich minútach sme zahodili dve šance. V 15. minúte po peknej individualnej akcii krásnou strelou z 18 metrov skóroval Horniaček. Týmto gólom sme s dostali na koňa a súper nevedel, kam skôr skočiť. Celý prvý polčas sme kontrolovali, chýbal len druhý gól.

Apeloval som na družstvo, aby v druhom polčase neprestalo hrať a aby sme zvýšili aktivitu a pridali ďalší gól. V 10. minúte drúheho polčasu sme trestuhodne zahodili šancu. Zhruha za desať minút si to vynahradil pekným sólom od pol ihriska Baláž a krásne obstrelil vybiehajúceho brankára. Celý druhý polčas sme kontrolovali hru. Domácim už nepomohlo ani znížene skóre tri minuty dokonca stretnutia na 1:2.

Góly Myjavy: Horniaček, Baláž

autori textu: Štefan Potúček, Libor Koníček