1. kolo (20. 8. 2011) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:11 (0:5)

1. kolo (20. 8. 2011) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 2:4 (2:1)

ŽIACI U12 :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:11 (0:5)
Zostava Myjavy : Osuský, Kollár, Gálik, Šturdík, Mikolášek, Matušica, Adásek, Boor, Foltín
Striedali : Knažský, Dubovský, Brňa, Pszota.

Do stretnutia sme nenastúpili dobre, keď už v 6. minúte súper strieľa úvodný gól po trestnom kope a presnej hlavičke. V 7. minúte súper strieľa spoza pokutového územia, no brankár Osuský strelu vyráža na roh. V 14. min. sme konečne ohrozili bránku súpera, keď trestný kop pred bránku súpera nikto z domácich hráčov nezachytil, naopak súper nás trestal po našich hrubých chybách v obrane a hlavne v strede ihriska. Po nedôslednom bránení súperových hráčov sme polčas prehrali 0:5.
Do druhého polčasu sme nastúpili v pozmenenej zostave, no hráči znova nerešpektovali trénerove pokyny, ktoré im povedal počas prestávky a súper nás trestal gólmi znova po hrubých chybách a nedôslednom bránení súperových hráčov. Od väčšej prehry nás zachránil dobre chytajúci (aj keď občas s chybami) brankár Osuský. Dúfam, že si chlapci z tohto stretnutia zoberú ponaučenie do ďalšieho stretnutia, ktoré nás čaká v sobotu v Petržalke.

ŽIACI U13 :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 2:4 (2:1)
KODAJ, HORNÁK, TOMKA, JAKUBEC, PAGÁČ, ŽABKA (ZELENÁK), TOMAŠECH, NEDA (LATIPHY) (KLEMENT), KLEŠČINSKÝ (ZMEKO).

Do zápasu nemohol nastúpiť Brezina pre zranenie, avšak na stopérskom poste ho veľmi dobre nahradil Marek Tomka. Rozostavením 3-4-1 sme chceli hlavne tesne pristupovať k súperovým hráčom, nedovoliť im rozvinúť útočné kombinácie a po získaní lopty prejsť do rýchlych protiútokov. Chlapci si plnili svoje úlohy veľmi dobre a tento zámer nám vychádzal až do 50-tej min.
V 9' po našom protiútoku, vsietil prvý gól stretnutia Tomka, po odrazenej lopte pred súperovou bránou. V 14' dobre zapracoval Zelenák, vypichol hosťujúcemu obrancovi loptu a v samostatnom nájazde Kleščinský nezaváhal - 0:2. Hostia si vypracovali tiež niekoľko dobrých príležitostí, v ktorých nás však podržal dobrými zákrokmi brankár Kodaj. V 15' však inkasoval po nedôraznom odkope s pred našej brány - 2:1. V druhom polčase sme dokázali držať krok so súperom do 50-tej min., keď sa začala prejavovať väčšia možnosť striedania hosťujúceho tímu, ktorý si rýchlymi kombináciami vytvárali gólové príležitosti z ktorých ešte 3x skórovali a strhli víťazstvo na svoju stranu.