Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Mladší žiaci U12, U13: 2. kolo

Žiaci U12 :
2. kolo (27. 8. 2011) : FC Petržalka 1898 - TJ Spartak Myjava 4:0 (2:0)

Žiaci U13 :
2. kolo (27. 8. 2011) : FC Petržalka 1898 - TJ Spartak Myjava 5:2 (2:1)

 

ŽIACI U12 :

FC Petržalka 1898 - TJ Spartak Myjava 4:0 (2:0)
Zostava Myjavy : Kodaj, Matušica, Gálik, Dubovský, Šturdík, Boor, Mikolášek, Osuský, Pszota, Adásek.
Striedali : Bučenec, Brňa.

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Do stretnutia sme znova nastúpili nie v optimálnej zostave. Súper nás zatlačil, no jeho šance ostali nepremenené vďaka vynikajúcim zákrokom brankára Kodaja, alebo dobre fungujúcej obrannej hry. Naša prvá príležitosť prišla v 9. min., keď sa k odrazenej lopte pred pok. územím dostal Pszota, jeho strelu však domáci brankár vyráža. V 12. min. sa v strede ihriska pekne uvoľní Boor, ktorý postupuje pred domácu bránku, jeho strelu ale brankár domácich vyráža na rohový kop. V 21. min. Matušica získava loptu v súboji s obrancom domácich, jeho strelu však domáci brankár vyráža na roh. V 28. a 29. min. prišla však naša slabšia chvíľka keď nás domáci hráči trestajú gólmi na 1:0, a 2:0 po slabšej hre v obrane a nepokrytí domácich hráčov, aj keď chlapci mali toho dosť, pretože stretnutie sa odohralo za tropického tepla a mali sme na striedanie pripravených len dvoch hráčov.
Druhý polčas sme začali aktívnejšie, keď sa hra striedala z jednej strany na druhú aj keď si súper vypracoval znova viacero gólových príležitostí, ktoré pochytal brankár Kodaj, alebo odvrátila naša obrana. V 49. min. prišla naša najväčšia príležitosť na zníženie, keď sa v strede ihriska kľučkami uvoľnil Mikolášek, sám postupuje pred domácu bránku no jeho pokus brankár domácich vyráža a odrazenú loptu domáca obrana odkopáva. Znovu sa však zopakovala situácia z prvého polčasu, keď v 50. a 59. min. súper premieňa svoje gólové príležitosti a upravuje stav stretnutia na konečných 4:0.

ŽIACI U13 :

FC Petržalka 1898 - TJ Spartak Myjava 5:2 (2:1)
SVINKÁSEK, TOMKA, BREZINA, HORNÁK (JAKUBEC), PAGÁČ, TOMAŠECH, ŽABKA (LATIPHY), KLEŠČINSKÝ, NEDA (ZMEKO) (KLEMENT).

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Stretnutie sme začali aktívne smerom k domácej bráne, z čoho vznikli hneď dve príležitosti na strelenie gólu, ale bez presného zakončenia. Po nevyužitých príležitostiach domáci prevzali iniciatívu na svoju stranu, z čoho vyťažili dva góly, v 14. a 16. min. V tomto priebehu hry sme boli veľmi nepresný, strácali ľahké lopty, domáci nás zatlačili, vypracovali si príležitosti v ktorých nás podržal brankár Svinkásek.
Cez prestávku sme sa snažili chlapcov upokojiť, aby spresnili rozohrávku, zväčšili pohyb bez lopty. Hneď v 1. min. druhého polčasu po kolmej prihrávke Tomku, v samostatnom nájazde Kleščinský vyrovnal 2:2. V ďalšom priebehu sa naša hra spresnila, vznikali gólové príležitosti (Kleščinský, Hornák) avšak bez využitia. Pravidlo nedáš - dostaneš sa potvrdilo, keď domáci svoje príležitosti opäť využili a zaslúžene zvíťazili.