3. kolo (31. 8. 2011) : Spartak Myjava - FK Raven Pov. Bystrica 0:6 (0:2)

3. kolo (31. 8. 2011) : Spartak Myjava – FK Raven Pov. Bystrica 2:1 (0:1)

ŽIACI U12 :

Spartak Myjava - FK Raven Považská Bystrica 0:6 (0:2)
Osuský, Kollár, Gálik, Matušica, Mikolášek, Boor, Adásek, Liška, Foltín.
Striedali: Knažský, Bučenec, Karika, Pszota, Brňa, Šturdík, Hornák.

Stretnutie sme začali veľmi dobre, keď sa hra striedala z jednej strany na druhú a dokázali sme si vypracovať aj niekoľko gólových príležitostí ktoré sme však nedokázali premeniť. Súper množstvo šancí, ktoré si vypracoval, dokázal premeniť a po polčase viedol 0:2.
Do druhého polčasu tréner upozornil chlapcov na zachytenie úvodu stretnutia, no znova nerešpektovali jeho pokyny a súper v rozmedzí 36., 38., 39. min. strelil ďalšie tri góly, čo rozhodlo o výsledku stretnutia. Následne sme zamiešali zostavou, keď dostali šancu zahrať si aj chlapci , ktorý mali slabšiu letnú prípravu. Hra sa striedala z jednej strany na druhú, ale súper nás trestal ešte raz v 46. min. kedy upravil stav stretnutia na konečných 0:6.

ŽIACI U13 :

Spartak Myjava – FK Raven Považská Bystrica 2:1 (0:1)
KODAJ, JAKUBEC, TOMKA, BREZINA (HORNÁK), NEDA, ŽABKA (KLEMENT), TOMAŠECH (LATIPHY), KLEŠČINSKÝ, PAGÁČ (ZMEKO) (VŠETULA).

Úvod zápasu patril nám, keď hneď v 1. min. mal čistú gólovú príležitosť Neda, no nedôrazne zakončil. V nasledujúcich min. sme sa snažili streliť gól, avšak ani jednu príležitosť sme nedokázali využiť. V 16. min. hostia zahrávali priamy kop po prísne odpískanom faule Jakubca. Nakopnutú loptu pred našu bránu sa podarilo hosťujúcemu hráčovi tečovať a prvá strela na nášho brankára skončila za jeho chrbtom 0:1. Od tejto chvíle naša hra znervóznela, nedokázali sme vytvoriť súvislú útočnú kombináciu a dostať súpera pod tlak.
Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav bojovnejšou a presnejšou hrou a zatlačiť hosťujúcich hráčov pred svoju bránu. Tento zámer nám začal vychádzať hneď v úvode, keď v 35. min. po prieniku skóroval Pagáč a v 41. min. sa presadil Neda.
Ďalšie príležitosti ostali nevyužité a preto sme vybojovali tesné prvé víťazstvo, ktoré dúfam dodá chlapcom ľahkosť a väčšie sebavedomie do ďalších zápasov.