5. kolo (10. 9. 2011) : Spartak Myjava - PFK Piešťany 3:2 (0:0)

5. kolo (10. 9. 2011) : Spartak Myjava - PFK Piešťany 6:2 (0:0)

ŽIACI U12 :

Spartak Myjava - PFK Piešťany 3:2 (0:0)
Kodaj, Kollár, Gálik, Matušica, Osuský, Boor, Mikolášek, Adásek, Foltín, Striedali: Hornák, Bučenec, Pszota, Dubovský, Klimáček, Brňa - NB, Šturdík.

Stretnutie sme začali aktívne, keď už v 1. min. zahrával trestný kop Matušica pred bránku súpera, no hosťujúca obrana centrovanú loptu odkopáva. V ďalšej samostatnej akcii výborne hrajúci Osuský loptu potiahne po pravej strane ihriska až do pokutového územia, jeho centrovaná lopta však končí mimo hosťujúcej bránky. V 9. min. znova Osuský posúva loptu do behu Foltínovi, ten strelou po zemi dáva vedľa bránky. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú s množstvom nepresností na jednej aj druhej strane, resp. strelecké pokusy vychytali brankári. Najväčšia šanca na vsietenie vedúceho gólu a vôbec prvého v majstrovských stretnutiach I. ligy ml. žiakov prišla pred koncom prvého polčasu v 27. min, keď odrazenú loptu po rohovom kope Matušica napálil spoza pokutového územia hostí do tyčky a lopta sa odrazila mimo ihriska.
Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom čo najrýchlejšie streliť úvodný gól a zachytiť úvod druhého polčasu, keď sme do útoku posunuli k Foltínovi výborne hrajúceho Osuského, čo bolo poznať hneď od začiatku. V 32. min. Osuský prihráva Foltínovi, ten prehadzuje hosťujúceho brankára, ale loptu smerujúcu do bránky obrana vykopáva. Prišla však 39. min.a Osuský odrazenú loptu v páde doráža do bránky súpera 1:0. Hneď z rozohrávky však súper vyrovnáva na 1:1. V 41. min. znova po rohovom kope Osuský strieľa vedúci gól na 2:1. V 51. min. dobre hrajúci Boor po samostatnej akcii zvyšuje stav stretnutia na 3:1. Súper ešte raz upravil stav a po samostatnej akcii strieľa gól na konečných 3:2.
Domáci hráči si za bojovnosť a nasadenie v tomto stretnutí víťazstvo plne zaslúžili a dúfam, že chlapci budú pokračovať v dobrých výkonoch aj v ostatných stretnutiach I. ligy.

ŽIACI U13 :

Spartak Myjava - PFK Piešťany 6:2 (0:0)
Zostava Myjavy : SVINKÁSEK, HORNÁK (KLEMENT), TOMKA, JAKUBEC, PAGÁČ (ZMEKO), BREZINA (LATIPHY), TOMAŠECH, KLEŠČINSKÝ (ZELENÁK), ŽABKA (VŠETULA).

Úvod stretnutia bol z našej strany veľmi dobrý, keď sme si vytvorili tlak na súperovu bránu, z čoho vyplynulo i veľa gólových príležitostí. Avšak ani tie najvyloženejšie sme nedokázali premeniť na strelenie gólu. Z tohto dôvodu sme znervózneli, prišli nepresnosti a aj hostia začali ohrozovať našu bránu. Do druhého polčasu sme chlapcov nabádali k väčšiemu dôrazu a kľudu pri zakončovaní a góly určite prídu. Prvý však vsietili hostia, hneď v úvode druhého polčasu. Tento moment nás však nezlomil, ale naopak po pekných útočných kombináciách sme strelili 6 gólov (Kleščinský 4) a zaslúžene zvíťazili 6 : 2.