7. kolo (17. 9. 2011) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 2:4 (1:1)

7. kolo (17. 9. 2011) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

ŽIACI U12 :

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 2:4 (1:1)
Zostava Myjavy : Svinkásek, Kollár, Gálik, Klimáček, Osuský, Boor, Adásek, Foltín, Pszota. Striedali : Hornák, Dubovský, Brňa - NB, Šturdík, Bučenec, Matušica.

Stretnutie sme začali aktívnou hrou a dostupovaním súpera pri rozohrávkach. Nebezpečné boli hlavne úniky Foltína po pravej strane, ktorého často domáca obrana faulovala, ale nedokázali sme premeniť viacero priamych kopov, ktoré vychytal domáci brankár, alebo domáca obrana dokázala odkopnúť. V 17. min hlavný rozhodca odpískal proti nám sporný pokutový kop a domáci sa ujali vedenia 1:0. Ani tento moment chlapcov nezlomil a hrali aj naďalej aktívne, keď sme znova kopali viacero priamych a rohových kopov. V 28. min. sme do útoku posunuli Osukého, ktorého po ľavej strane presnou prihrávkou uvoľnil Foltín a ten prízemnou strelou upravil na polčasových 1:1.
Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom nedostať gól v úvodných minútach čo sa nám darilo, dokonca sme súpera nepustili do vážnejšej gólovej príležitosti. Naopak znova sme súpera potrestali v 45. min., keď Boor vysunul do brejku Matušicu a ten povedľa domáceho brankára dal druhý gól Myjavy na 1:2. Znova prišla naša chvíľka v 48. min., keď po našom rohovom kope Kollára si súper strelil vlastný gól a viedli sme už 1:3. V 52. min. po trestnom kope strelu súpera tečuje Boor a lopta skončí v našej bránke 2:3. Ani tento moment chlapcov nezlomil a už v 52. min. Dubovský centrovanou loptou, ktorú si domáca obrana zráža do bránky a vedieme znova o dva góly 2:4. Za zmienku ešte stojí prísne udelená žltá karta najlepšiemu hráčovi Foltínovi v prvom polčase, naopak rozhodca toleroval tvrdé fauly na nášho útočníka a domácim neudelil ani jednu žltú kartu.

ŽIACI U13 :

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy : KODAJ, HORNÁK, BREZINA, JAKUBEC, LATIPHY (PAGÁČ), ŽABKA, TOMKA, KLEŠČINSKÝ (KLEMENT), NEDA (ZMEKO).

Vo vyrovnanom zápase rozhodla 53. min. a pekná kombinácia Žabka - Tomka s presným Tomkovým zakončením povedľa vybiehajúceho brankára.
Domácim sa už v záverečnom tlaku nepodarilo vyrovnať aj vďaka výbornému brankárovi Myjavy - Kodajovi.