2. kolo (20. 8. 2011) : Spartak Myjava - FC Nitra 0:1 (0:1)

2. kolo (20. 8. 2011) : Spartak Myjava - FC Nitra 1:0 (0:0)

Spartak Myjava - FC Nitra 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy : Dedík, Ružička, Beňo, Tomič, Ťulák, Panchártek, Viskup, Šarudi, Švancara, Čerešňa, Mateják. Náhradníci: Koníček, Staňo, Matušík, Holán, Janček.

Po vysokej prehre v 1. kole v Trnave sme privítali na domácej pôde súpera, s ktorým sme v minulej sezóne prehrali obidva zápasy dvojciferným rozdielom. Na Nitru sme sa pripravovali celý týždeň a vedeli sme, že ak s ňou chceme zohrať vyrovnanú partiu, musia hráči podať výkon na hranici svojich možností. Som rád, že chlapci k tomuto zápasu pristúpili zodpovedne, disciplinovane a jasného favorita tohto stretnutia sme poriadne potrápili.
Nevyšiel nám síce úvod zápasu a už v 2. min. sa hostia ujali vedenia, keď stredný obranca nevystúpil proti hráčovi s loptou, jeho strelu ešte brankár Dedík vyrazil, na odrazenú loptu však rýchlejšie zareagoval súperov útočník ako náš obranca a prehrávali sme 0:1. Rýchly gól nás zaskočil, čo sa súper snažil využiť na zvýšenie svojho náskoku, ale dva strelecké pokusy našu bránu neohrozili. Postupne sa hra vyrovnala a v 15. min. sme nebezpečne ohrozili bránu súpera po priamom kope Tomiča. Potom sme predviedli rýchlu akciu, ale po peknom prenesení hry na Viskupa sme ju nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. V 26. min. zahrával priamy kop opäť Tomič, jeho strelu tentoraz hostia odvrátili na roh. V týchto fázach hry sme súpera nepustili do žiadnej šance a tak sa snažil ohrozovať našu bránu len strelami z diaľky.
V II. polčase hostia zvýšili dôraz a v 41. min. predviedli peknú akciu, ale po spätnej prihrávke a zakončení letela strela nad našu bránu. Ďalšiu strelu súpera v 46. min. vyrazil brankár na RK. V 48. min. nastrelili hostia tyč našej brány a bola to ich najväčšia šanca v zápase. V 57. min. predviedol peknú individuálnu akciu Tomič, ale vyťažili sme z nej iba RK. V 66. min. sme sa mohli dočkať vyrovnania, keď sa do šance dostal Ružička, ale s jeho strelou si hosťujúci brankár poradil. Potom sa ešte hostia pokúšali o zmenu skóre, ale strelu smerujúcu na našu bránu vyrazil brankár na RK. A keďže už viac gólov v tomto zápase nepadlo, o výsledku tak rozhodol úvod tohto stretnutia.
S výkonom svojho mužstva som spokojný, chlapci príkladne bojovali a sami sa presvedčili, že aj s takým súperom ako je Nitra, môžu hrať vyrovnaný zápas.

Spartak Myjava - FC Nitra 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek, Švancara D., Flamík, Mareš L., Mareš T., Gímeš, Fako, Némethy, Plichta, Halabrín (55' Michalec).

Zápas sa odohral v Turej Lúke na trávnatej ploche proti súperovi, ktorý patrí v súťaži k absolútnej špičke. Od začiatku zápasu to hráči hostí aj potvrdzovali.
My sme chceli hrať zo zabezpečenej obrany a vyrážať do rýchlych protiútokov, čo sa nám aj darilo. Hostia začali výborne a hneď v úvode nás dostali pod tlak, výsledkom čoho kopali niekoľko rohových kopov. V 10. minúte zahrávali hostia ŠS, hráč hostí trafil do brvna a odrazenú loptu sme dostali do bezpečia. Až v polovici prvého polčasu sme sa vymanili z tlaku a ohrozili brankára hostí Giméšovou strelou spoza šestnástky. Potom sa po krásnej individuálnej akcii Németha sa dostal do zakončenia Plichta, no brankár hostí zachránil. Najväčšiu príležitosť prvého polčasu na otvorenie skóre mal opäť Plichta, ale jeho strelu vykopával z bránkovej čiary obranca hostí na rohový kop.
Druhý polčas sme začali lepšie ako prvý, hra sa presúvala z jednej stany na druhú, hral sa výborný futbal. Obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 50. minúte vybojoval v strede poľa loptu Tomáš Mareš, vysunul Némethyho no jeho strela skončila tesne vedľa brány. Vzápätí po rohovom kope hlavičkoval opäť Némethy do tyče a hneď z rýchleho protiútoku hostia nebezpečne zakončovali tesne nad našu bránu. Víťazný gól sa podaril streliť nám po najkrajšej akcii celého zápasu. V strede poľa vybojoval loptu Švancara, preniesol ju do krídelného priestoru na Giméša, ktorý unikol obrancovi hostí a jeho ideálnu prihrávku zakončil Némethy gólom. V samom závere nás podržal brankár Janček, keď chytil loptu smerujúcu pod brvno našej brány po dobre zahratej ŠS hostí.
Za bojovnosť a predvedený výkon sme si víťazstvo zaslúžili, čo potvrdil i tréner hostí Marián Bochnovič.