3. kolo (27. 8. 2011) : ŠK SFM Senec - Spartak Myjava 2:3 (1:3)

3. kolo (27. 8. 2011) : ŠK SFM Senec - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

ŠK SFM Senec - Spartak Myjava 2:3 (1:3)
Zostava Myjavy : Dedík, Holán, Beňo, Tomič, Bielčík, Panchártek, Šarudi, Švancara, Čerešňa, Zríni, Mateják. Náhradníci: Matušík, Koníček.

Majstrovské stretnutie sa odohralo na ihrisku v Réci. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov, keď v I. polčase sme boli jednoznačne lepším mužstvom my a v II. polčase zase domáci.
Vedenia 0:1 sme sa ujali už v 4. min., keď bol úspešným strelcom Mateják, po prihrávke Zríniho. V 10. min. sa pokúšal dvakrát ohroziť súperovu bránu Švancara, ale bez gólového efektu. V 11. min. sa dostal do šance Mateják, ktorú mu zmaril výborným zákrokom domáci brankár. V 13. min. zvýšil naše vedenie na 0:2 Mateják, keď využil samostatný nájazd po prihrávke Zríniho.V 15. min. nevyužil svoju šancu Zríni a tak v 17. min. padol gól na opačnej strane po našej hrubej chybe a domáci znížili na 1:2. V 20. min. strelu Zríniho po prihrávke Čerešňu súperov brankár kryl. V 30. min. sme zvýšili svoje vedenie na 1:3, keď Tomič poslal pas za súperovu obranu, na ktorý si nabehol a gólovo sa presadil Zríni. Tento hráč mal na konci polčasu dve obrovské šance, ktoré mu zlikvidoval výbornými zákrokmi brankár domácich. Naše vedenie bolo zaslúžené a mohlo byť po I. polčase aj vyššie.
Do II. polčasu, ako keby nastúpilo úplne iné mužstvo. Hráči prestali behať, nepodržali sme loptu a to bola voda na mlyn súpera. V 42. min. strelili domáci kontaktný gól, keď sa nádherne pod brvno trafil Matiašovič a znížil na 2:3. Súper vycítil šancu a snažil sa streliť aj vyrovnávajúci gól, čo sa mu však nepodarilo aj vďaka nášmu brankárovi Dedíkovi. Z jednoznačného zápasu tak bola dráma až do konca. My sme si po zmene strán nevypracovali vážnejšiu šancu a som sklamaný z výkonu v II. polčase.

ŠK SFM Senec - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek, Švancara D., Flamík, Michalec (45' Plichta), Mareš T., Gímeš (65' Baranovič), Fako, Némethy, Mareš L., Halabrín (50' Čobrda).

Zápas sa odohral na trávnatej ploche v Reci. Súper hral prvý zápas na domácej pôde a doposiaľ nezískal ani bod. Vedeli sme, že domáci urobia všetko pre dobrý výsledok, čo sa nám aj počas zápasu do bodky potvrdilo.
V nervóznom zápase, pod ktorý sa podpísal i hlavný rozhodca, sa hral priemerný futbal. Domáci sa snažili nakopávať dlhé lopty za obranu, no naša obrana ich až na jedno, dve zaváhania odvracala. Naopak naša kombinačná hra robila domácim problémy. V prvom polčase bolo na každej strane po jednej príležitosti na strelenie gólu.
Až v druhom polčase sa hra na oboch stranách zlepšila, domácim patrilo úvodných desať minút, postupne sme prebrali iniciatívu my, výsledkom čoho bolo nastrelené brvno Lukášom Marešom a dve obrovské príležitosti Némethyho, ktorý dvakrát za sebou išiel sám na domáceho brankára, no ani jeden samostatný únik nepremenil. V závere sa nám podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu, keď po najkrajšej akcii zápasu /T. Mareš – Némethy – Fako/ strelil posledne menovaný gól. V nadstavenom čase sme mali šťastie, keď domáci hráč po ŠS situácii zostal pred našou bránou nepokrytý, no netrafil našu bránu.
Víťazstvo sme si zaslúžili, pôsobili sme počas celého zápasu futbalovejšie a vytvorili sme si viac gólových príležitostí.