5. kolo (10. 9. 2011) : Spartak Myjava - MFK Dubnica n. Váhom 0:4 (0:2)

5. kolo (10. 9. 2011) : Spartak Myjava - MFK Dubnica n. Váhom 1:0 (0:0)

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 0:4 (0:2)
Zostava Myjavy : Dedík, Caltík, Beňo, Tomič, Bielčík, Čobrda, Čerešňa, Šarudi, Švancara, Koníček, Mateják. Náhradníci: Panchártek, Viskup, Holán, Janček, Kuna.

Po troch zápasoch na súperových ihriskách sme privítali na domácej pôde Dubnicu, s ktorou sme chceli potvrdiť body, získané v predchádzajúcich kolách, čo sa nám nakoniec nepodarilo. Nevyšiel nám úvod zápasu a už v 2. min. sa hostia ujali vedenia 0:1, keď urobil obrovskú chybu náš brankár, ktorý prihral loptu po malej domov priamo na kopačku protihráča. Aj napriek takémuto vývoju stretnutia sme sa snažili o obrat a v 10. min. predviedol peknú individuálnu akciu Tomič, no jeho nebezpečnú prihrávku pred súperovu bránu nikto z našich hráčov nedokázal dopraviť do siete. V tej istej minúte sa pokúšal o vyrovnanie Švancara, ale proti bol hosťujúci brankár. V týchto fázach stretnutia sme boli aktívnejší a v 11. min. center Bielčíka zlikvidoval brankár hostí. V 15. min. sme kopali RK po akcii Koníčka, no nič sme z neho nevyťažili. V 17. min. sa pripomenuli aj hostia, ale strela po zemi letela vedľa našej brány. V 19. min. sa veľmi pekne individuálne presadil Čerešňa, no gól nepadol ani z tejto akcie. Ako sa dávajú góly nám ukázali hostia v 25. min., keď zvýšili svoj náskok na 0:2 po našej chybe a kolmej prihrávke za obranu. Za zmienku stojí ešte prudká strela Caltíka v 31. min., ktorá letela tesne nad bránu hostí.
Do II. polčasu sme urobili zmenu v zostave i v rozostavení, s úmyslom streliť kontaktný gól a pokúsiť sa zvrátiť nepriaznivý stav. V 37. min. si s centrom Tomiča poradil brankár hostí a na opačnej strane strela súperovho hráča letela nad našu bránu. V 39. min. sme kopali RK po aktivite Matejáka, ale ani tento sme nevyužili. V 44. min. letela strela Tomiča nad súperovu bránu. Nádej na dobrý výsledok trvala do 49. min., keď nakopnutú loptu na našu bránu brankár vyrazil na brvno a na odrazenú loptu najrýchlejšie zareagoval súperov hráč a upravil stav zápasu na 0:3. Keď sa v 58. min. dostali do brejku hosťujúci hráči a stanovili výsledok na konečných 0:4, už sme nenašli v sebe dostatok síl streliť aspoň čestný gól a zápas sa dohrával v réžii hostí. V dnešnom zápase sme urobili veľa chýb, za ktoré nás súper potrestal a víťazstvo hostí je zaslúžené.

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy : Beňo, Žúrek, Švancara (45' Havlík), Flamík, Mareš L., Mareš T., Fako, Gímeš, Némethy (67' Zríni), Plichta (35' Michalec), Halabrín (60' Baranovič).

Zápas sa odohral na dobre pripravenej trávnatej ploche v Turej Lúke. Súper bol kvalitný, no jeho postavenie v tabuľke mu nezodpovedá. Do zápasu nastúpil náš náhradný brankár Beňo po troch týždňoch bez tréningu. V týždni si zlomil prst Janček, preto nemohol zasiahnuť do hry. Úvod zápasu bol vyrovnaný, obe mužstvá sa snažili hrať technický, kombinačný futbal. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Postupne hra upadla do priemeru, hostia pôsobili o niečo futbalovejšie. Bol to futbal bez šancí, bez zakončenia, bez futbalovej myšlienky. Viazla kombinácia, prihrávok bolo na každej strane málo. V závere polčasu nás hostia pritlačili a kopali pár štandardných situácií. Z jednej trafili brvno, no odrazenú loptu sme stihli odvrátiť do bezpečia.
Slabý futbal z oboch strán pokračoval i v druhom polčase. Víťazný gól strelil Halabrín po najkrajšej akcii zápasu, keď dorazil Michalcovu odrazenú strelu od brvna do siete. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no i s dávkou šťastia sme jednogólový výsledok udržali.
Z našej strany spokojnosť len s výsledkom a troma bodmi.