6. kolo (17. 9. 2011) : ŠKP Inter Dúbravka BA - Spartak Myjava 0:4 (0:0)

6. kolo (17. 9. 2011) : ŠKP Inter Dúbravka BA - Spartak Myjava 2:4 (2:1)

ŠKP Inter Dúbravka Bratislava - Spartak Myjava 0:4 (0:0)
Zostava Myjavy : Dedík, Caltík, Beňo, Tomič, Bielčík, Čerešňa, Šarudi, Švancara, Koníček, Mateják, Zríni. Náhradníci: Viskup, Janček, Stacho.

Po nepresvedčivom výkone a vysokej prehre v predchádzajúcom kole s AS Trenčín, sme prišli do Bratislavy s úmyslom podať čo najlepší výkon a na plno bodovať.
Od začiatku stretnutia sme boli jasne lepším mužstvom a naše víťazstvo mohlo byť oveľa vyššie, ale nepremenili sme niekoľko vyložených šancí a 2 krát sme trafili brvno súperovej brány. Už v 2. min. sa dostal ku strele Švancara, ale mieril vedľa domácej brány. V tej istej minúte si na Čerešňov center nabehol opäť Švancara, ale s jeho strelou nemal domáci brankár žiadne problémy. V 12. min. sa pokúšal prekonať súperovho brankára Čerešňa, ale jeho strela spoza pokutového územia letela nad domácu bránu. V 17. min. strieľal Caltík vedľa brány domácich a takisto vedľa skončila aj Tomičova strela po individuálnej akcii. A keď v 26. min. ani Bielčíkova strela nemierila medzi žrde, bol stav stále nerozhodný. V 29. min. sa ocitol v 100% šanci Caltík po RK Čerešňu, ale jeho strelu z 5 m domáci brankár reflexívne vyrazil nad brvno. Hralo sa prakticky na jednu bránu a náš brankár nemusel riešiť žiadnu vážnejšiu akciu súpera. V 32 min. prenikol po pravej strane Čerešňa a po jeho centri hlavičkoval Mateják do brvna domácej brány. V 33. min. sa pokúšal o zmenu skóre Zríni, ale jeho strelu brankár domácich kryl. Keď Tomič trafil v 35. min. iba brvno domácej brány, odchádzalo sa do kabín za bezgólového stavu.
Aktívne sme začali aj II. polčas a bolo len otázkou času, kedy dáme prvý gól. V 37. min. sa to Beňovi ešte nepodarilo, ale v 40. min. Matejákovi už áno a konečne sme viedli 0:1. V 43. min. Tomič strieľal vedľa domácej brány a o minútu neskôr Caltíkovu strelu kryl súperov brankár. V 50. min mal obrovskú šancu na zvýšenie náskoku Zríni, ale svoj samostatný nájazd nepremenil. V 61. min. sme sa predsa len dočkali gólu, keď sa presadil Koníček a zvýšil náš náskok na 0:2. Potom sa ešte 2 krát presadil náš kapitán Tomič a stanovil výsledok zápasu na konečných 0:4.
S výkonom mužstva v tomto zápase som spokojný, konečne si chlapci z chuti zahrali futbal, tento raz hrali od prvej do poslednej minúty a tak to má byť.

ŠKP Inter Dúbravka Bratislava - Spartak Myjava 2:4 (2:1)
Zostava Myjavy : Beňo, Žúrek, Havlík (60' Čobrda), Flamík, Michalec (35' Švancara D.), Mareš T., Fako, Gímeš (65' Baranovič), Némethy, Mareš L., Halabrín (55' Plichta).

Zápas sa odohral na trávnatej ploche. Vedeli sme aké prostredie nás čaká, pripravovali sme hráčov na všetky vedľajšie vplyvy. Nakoniec sa nám to v samotnom zápase aj potvrdilo. Zápas bol nervózny, páni rozhodcovia boli "nasmerovaný" iba na jeden smer.
Úvod zápasu bol v našej réžii, domácich sme pritlačili pred ich pokutové územie a v 10. minúte po krásnej akcii Žúrek – Gímeš – Némethy, sme sa ujali vedenia. Potom sa hra vyrovnala a domáci sa po obrovských chybách nášho brankára ujali vedenia. Naša hra v týchto momentoch bola katastrofálna, naši hráči pôsobili na ihrisku nervózne. Až v závere polčasu sme sa opäť dostali do tempa a Lukáš Mareš nastrelil tyč po Giméšovom centri. V poslednej minúte polčasu daroval pán rozhodca domácim pokutový kop, no na naše šťastie ho hráč domácich nepremenil.
Do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení, dobre sme kombinovali, hrali sme v pohybe a hlavne sme využívali krídelné priestory, čo domácim robilo značné problémy. Hneď v úvode vyrovnal strelou spoza šestnástky Lukáš Mareš a od tohto momentu hralo na ihrisku už len jedno mužstvo a bolo len otázkou času, kedy strelíme ďalšie góly. No tie prišli až v samom závere, keď najprv Fakov center využil Plichta a vzápätí bol v pokutovom území faulovaný Némethy a Fako bez problémov vsietil gól.
Chlapcom treba poďakovať za predvedený výkon, hlavne za druhý polčas. Dokázali otočiť nepriaznivý výsledok a víťazstvo bolo úplne zaslúžene. Najslabším článkom zápasu bol hlavný rozhodca.