Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 7. kolo

ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
7. kolo (24. 9. 2011) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)

Žiaci U15 :
7. kolo (24. 9. 2011) : Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

 

ŽIACI U14 :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:0)
Zostava Myjavy : Kuna, Holán, Beňo, Čobrda, Bielčík, Caltík, Čerešňa, Šarudi, Švancara, Koníček, Zríni. Náhradníci: Viskup, Janček, Matušík.

Zhodnotenie zápasu trénerom :
V ďalšom domácom zápase sme privítali Slovan a ak sme chceli byť úspešní, museli chlapci podať zodpovedný, koncentrovaný výkon od prvej do poslednej minúty, vyvarovať sa zbytočných chýb a trpezlivo čakať na svoju príležitosť. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, mali vo svojich radoch niekoľko výborných hráčov, schopných individuálne sa presadiť, ale my sme zase príkladne bojovali a favorizovaného súpera sme poriadne potrápili.
Hostia mali v I. polčase niekoľko streleckých pokusov, zahrávali viacero štandardných situácií, ale gól sa im nepodarilo vsietiť. Najväčšiu šancu na vstrelenie gólu mali v 20. min. po centri z pravej strany, keď sme v našom pokutovom území nepokryli súperovho hráča, ale s jeho hlavičkou si náš brankár Kuna poradil. My sme súperovho brankára ohrozili po hlavičke Zríniho a strele Čerešňu, keď ho centrom z ľavej strany našiel Šarudi. A keďže gól nepadol ani na jednej strane, tak sa polčas skončil bez gólov.
Do II. polčasu vstúpili hostia aktívnejšie, usadili sa na našej polovici ihriska, ale my sme pozorne bránili a po zisku lopty sme sa pokúšali o rýchle protiútoky. V 49. min. však prišiel pre nás dosť nešťastný moment, keď hosťujúci hráč poslal z pravej strany pred našu bránu prízemný center, ktorý si zrazil do vlastnej brány náš obranca a súper sa ujal vedenia 0:1. Hostia sa pokúšali zvýšiť svoj náskok a mali k tomu blízko v 55. min., keď bol v pokutovom území faulovaný Holánom ich hráč, ale nariadený pokutový kop nepremenili a tak nádej na zisk bodu stále žila. Vrhli sme všetky sily do útoku v snahe vyrovnať, čo sa nám nakoniec nepodarilo, ba práve naopak v 70. min. sme inkasovali druhý gól, keď náš hráč zastavil súpera pred pokutovým územím iba faulom a z následného priameho kopu hostia stanovili výsledok na konečných 0:2. V nadstavenom čase sme mohli výsledok aspoň skorigovať, keď Viskup potiahol loptu po pravej strane, ale jeho center nedokázal dopraviť do brány ani Šarudi, ani dobiehajúci Matušík. A tak sa na stave už nič nezmenilo a víťazstvo Slovana je zaslúžené, ale chlapci si za bojovnosť zaslúžia pochvalu.

ŽIACI U15 :

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek, Havlík, Flamík, Mareš L., Mareš T., Švancara, Gímeš (45' Plichta), Némethy, Fako, Halabrín (50' Michalec).

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Zápas sa odohral na dobre pripravenej trávnatej ploche v Turej Lúke proti súperovi z hornej časti tabuľky - kvalitnému, fyzicky výborne pripravenému mužstvu. V príprave sme podľahli tomuto súperovi 0:1 po vyrovnanom priebehu.
Od začiatku sa hral futbal medzi šestnástkami, šancí bolo minimum na oboch stranách. Najväčšiu mal Tomáš Mareš, keď po prihrávke Halabrína išiel sám na brankára hostí, no jeho zakončenie brankár chytil. Hostia mali silné štandardné situácie a hlavne z nich ohrozovali našu bránu, no vyloženú šancu si nevypracovali. V samom závere nám vyšla akcia stredom ihriska, obrana hostí faulovala v pokutovom území Halabrína a Fako bez problémov otvoril skóre zápasu.
Druhý polčas prebiehal podobne ako prvý. Súper sa snažil o vyrovnanie, no naša defenzíva bola spoľahlivá. My sme sa snažili o rýchle brejky, no tie sa nám nedarili. Nedokázali sme v útočnom pásme podržať loptu, viazla nám kombinácia. Hosťom sa podarilo vyrovnať po dobre zahratom rohovom kope a hlavičkovom zakončení. V závere sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no ani jednému sa to nepodarilo. Nakoniec sme mohli byť šťastnejší my, keď v poslednej minúte unikol po ľavej strane Fako, pohral sa s obranou hostí a jeho ideálnu prihrávku zle zakončil z Tomáš Mareš z hranice desiatich metrov. Podľa priebehu zápasu je remíza v priemernom stretnutí zaslúžená pre oba tými.