8. kolo (2. 10. 2011) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:2 (0:2)

8. kolo (2. 10. 2011) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:2 (0:2)
Zostava Myjavy : Dedík, Holán, Beňo, Baranovič, Caltík, Šarudi, Tomič, Ťulák, Koníček, Mateják, Zríni. Náhradníci: Švancara, Janček, Matušík, Viskup.

Zápas sa odohral na trávnatom ihrisku v Topoľčanoch. Súper v tomto súťažnom ročníku na domácom ihrisku ešte nebodoval a my sme naopak všetky naše body získali na súperových ihriskách. V tomto trende sme chceli pokračovať, hráči boli odhodlaní podať čo najlepší výkon a toto stretnutie vyhrať.
Od začiatku sme boli aktívnejší a v I. polčase sme jasne dominovali. Už v 1. min. predviedol peknú individuálnu akciu Tomič, ale súperov brankár si s jeho strelou poradil. V 3. min. po našom RK hlavičkoval Caltík vedľa domácej brány. V 7. min. sa pokúsili ohroziť našu bránu domáci, ale strela letela vedľa. V tej istej minúte vnikol do pokutového územia súpera Šarudi, domáci obranca ho zastavil iba faulom, z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre zápasu Tomič a viedli sme 0:1. Naďalej sme boli aktívni, často sme sa pokúšali zakončovať, ale so strelami Šarudiho, Tomiča, Zríniho, Ťuláka a Caltíka si domáci brankár poradil. Strela Matejáka po našom autovom vhadzovaní letela nad bránu a Tomičova strela vedľa. Súper ohrozil našu bránu iba po RK a v 30. min. po našej chybe strieľal domáci hráč vedľa Dedíkovej brány. V 32. min. sme zvýšili svoj náskok na 0:2, keď sa po diagonálnej prihrávke Tomiča strelecky presadil Ťulák. Do konca polčasu sa už skóre nezmenilo a do kabín sme odchádzali s dvojgólovým náskokom. A treba povedať, že naše vedenie bolo zaslúžené.
Obraz hry sa nezmenil ani v II. polčase, svoj náskok sme mohli ešte zvýšiť, ale gólové šance Zríniho a Jančeka sa gólom neskončili. A keď sa neujali ani strely Koníčka, Švancaru, Caltíka, Tomiča, opäť Caltíka a Ťuláka, tak sa zápas skončil našim víťazstvom o dva góly, pretože domáci vážnejšie ohrozili našu bránu iba raz a s touto situáciou si poradil brankár Dedík. Chlapci v tomto zápase splnili to, čo sa od nich očakávalo a vzhľadom na priebeh zápasu si víťazstvo zaslúžili.

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 1:2 (0:1)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek, Havlík, Flamík, Mareš L., Mareš T. (55' Čobrda), Švancara, Gímeš (57' Panchartek), Némethy (50' Plichta), Fako, Halabrín.

Zápas sa odohral na hlavnej ploche, ktorá však bola nekvalitná, proti súperovi z dolnej časti tabuľky, ktorý potrebuje body na záchranu. Chceli sme hrať od začiatku aktívny, celoplošný futbal, čo sa nám v úvode zápasu aj podarilo.
Zatlačili sme domácich pred ich pokutové územie, dobre sme kombinovali, no chýbalo presnejšie zakončenie. Až v 10. minúte si nabehol na prihrávku Halabrína za obranu domácich Fako a po krásnej individuálnej akcii strelil úvodný gól zápasu. V týchto momentoch sme dominovali na ihrisku a vytvárali si šance, no naše zakončenie bolo žalostné. Domáca obrana mala veľké problémy s rýchlym Gímešom, ktorý dobre ťahal naše útoky po pravej strane, no chýbalo presnejšie zakončenie alebo presnejšia finálna prihrávka. V závere polčasu sme poľavili, čo využili domáci, výsledkom čoho bola nastrelená tyč našej brány.
Do druhého polčasu sme vybehli s úmyslom streliť čo najskôr druhý gól a rozhodnúť zápas pre nás. Domáci sa po celý polčas bránili, no mi sme sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Z nevinnej akcie sa domácim podarilo vyrovnať, keď odkopnutá lopta z polovice ihriska preskočila nášho brankára a tá skončila v našej sieti. Po tomto góle sme tempo hry vystupňovali, výsledkom čoho bolo strelený víťazný gól po dobre zahratej štandardnej situácii. V závere sme hru kontrolovali a domácich sme nepustili do žiadneho ohrozenia našej brány. V priemernom zápase je naše víťazstvo zaslúžene.