10. kolo (8. 10. 2011) : Spartak Myjava - FC Nitra 1:3 (1:0)

10. kolo (8. 10. 2011) : Spartak Myjava - FC Nitra 2:0 (0:0)

ŽIACI U12 :

Spartak Myjava - FC Nitra 1:3 (1:0)
Zostava Myjavy : Svinkásek, Kollár, Gálik, Matušica, Hornák, Boor, Klimáček, Osuský, Foltín. Striedali: Brňa (NB), Mikolášek, Bučenec, Kňažský, Dubovský, Adásek, Pszota.

Prvý polčas bol vyrovnaný, s množstvom gólových príležitostí, ktoré pochytali brankári, alebo odvrátili dobre hrajúce obrany. Zlom prišiel v 22. minúte, keď brankár Svinkásek dlhým výkopom poslal do brejku Foltína a ten povedľa vybiehajúceho brankára hostí dal na polčasových 1:0.
Druhý polčas začal znovu z našej strany nesústredene, za čo nás súper behom ôsmich minút potrestal, keď v 33. min. vyrovnal po hrubej chybe nášho stopéra na 1:1 a v 38. minúte sa dostal súper do vedenia znova po našej chybe v strede ihriska. 1:2. Napokon v 44. min. znova súper po chybe v strede ihriska z našej strany upravil na konečných 1:3.
Klady stretnutia: Vyrovnané stretnutie a hlavne v prvom polčase vysoké nasadenie. Zápory: Nerešpektovanie pokynov trénerov a nezachytenie úvodu druhého polčasu, keď nás súper trestal po hrubých chybách v obrannej činnosti.

ŽIACI U13 :

Spartak Myjava - FC Nitra 2:0 (0:0)
Zostava Myjavy : KODAJ, HORNÁK (KLEMENT), BREZINA, JAKUBEC, NEDA (PAGÁČ), ŽABKA (LATIPHY), TOMAŠECH, KLEŠČINSKÝ (ZELENÁK), TOMKA (ZMEKO, PEKNÍK).

V chladnom počasí a na klzkom teréne sa hral útočný futbal. Družstvá si vypracovali viacero gólových príležitostí, pri ktorých sa však vyznamenali obidvaja brankári a preto skončil polčas bez gólov.
V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, gólové príležitosti ostávali nevyužité a keď už bol brankár hostí prekonaný, loptu zastavila tyč (Tomašech, Kleščinský 2x). V 42. minúte po nakopnutej lopte pred hosťujúceho brankára sa táto odrazila od hráča hostí do vlastnej siete 1:0. Tento moment nás povzbudil a v 54. min. po priamom kope skóroval Žabka.
Za prístup a predvedený obetavý výkon v zápase sme si určite víťazstvo zaslúžili. Výborný bezchybný výkon predviedol brankár Kodaj, ktorý nás podržal výbornými zákrokmi. Pochvala patrí však i ostatným hráčom..