9. kolo (8. 10. 2011) : Spartak Myjava - FK Púchov 3:0 (1:0)

9. kolo (8. 10. 2011) : Spartak Myjava - FK Púchov 4:1 (2:0)

Spartak Myjava - FK Púchov 3:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Dedík, Caltík, Beňo, Tomič, Bielčík, Šarudi, Panchártek, Ťulák, Koníček, Mateják, Čerešňa. Náhradníci: Švancara, Janček, Matušík, Viskup, Holán.

Na UT v Myjave sa hral obojstranne útočný futbal, s peknými futbalovými momentmi na obidvoch stranách. Proti Púchovu sme chceli zvíťaziť a získať tak prvé body aj v domácom prostredí, čo sa nám nakoniec podarilo po dobrom výkone celého mužstva. Do zápasu sme vstúpili aktívne a už v 2. min. strieľal Panchártek nad bránu súpera. V 4. min. Tomičovu strelu vyrazil hosťujúci brankár na rohový kop, po ktorom zakončoval Caltík vedľa brány súpera. V 9. min. sa dostali k slovu aj hostia, ale so strelou súperovho hráča si náš brankár Dedík poradil. V 11. min. sme kopali rohový kop, na center Čerešňu si nabehol Caltík, ale jeho hlavičku brankár hostí s námahou vyrazil. V 14. min. sme predviedli peknú krídelnú akciu, z ktorej sme vyťažili iba rohový kop a následnú strelu Koníčka hosťujúci brankár kryl. Takisto si poradil aj so strelami Koníčka v 15. min. a Panchártka v 17. min. V 22. min musel predviesť svoje kvality brankár Dedík, keď po zlej rozohrávke kryl strelu súperovho hráča. V 23. min. sme sa ujali vedenia 1:0, keď Mateják hlavou predĺžil centrovanú loptu do pokutového územia na Čerešňu a ten prekonal súperovho brankára. V 24. min. Matejákovu hlavičku hosťujúci brankár kryl. V 27. min. sa ocitol po rohovom kope Čerešňu v 100% šanci Caltík, ale trafil iba do brankára. Už o minútu mal šancu na zvýšenie náskoku Šarudi, no mieril vedľa brány hostí. V 29. min. strelu Tomiča po individuálnej akcii vyrazil hosťujúci brankár na roh, po ktorom strieľal Tomič vedľa brány. V 32. min. po krídelnej akcii z PS zakončoval Čerešňa vedľa. A keďže ani súper nevyužil svoju šancu v 33. min., do kabín sme išli s jednogólovým náskokom.
Do II. polčasu sme išli s tým, že sa pokúsime streliť druhý, ukľudňujúci gól, ale súper odolával až do 52. min., kedy sa gólovo presadil Švancara po prihrávke Jančeka a zvýšil naše vedenie na 2:0. V 53. min. to bolo už 3:0, keď na vyrazenú Tomičovu strelu brankárom najrýchlejšie zareagoval Koníček a stanovil konečný výsledok. Hostia sa snažili streliť aspoň čestný gól, ale my sme im to rozumnou hrou nedovolili a naše víťazstvo je úplne zaslúžené.
Spokojný som s predvedenou hrou a prístupom všetkých hráčov vrátane náhradníkov, ktorí takisto veľmi dobre zapadli do tohto stretnutia. Opäť sme dostali zbytočnú ŽK za rečnenie.

Spartak Myjava - FK Púchov 4:1 (2:0)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek, Havlík, Flamík, Mareš L. (68. Stacho), Mareš T., Švancara (46. Čobrda), Gímeš (63. Baranovič), Némethy (65. Michalec), Fako, Halabrín (20. Plichta).

Zápas sa odohral na umelej tráve za daždivého a chladného počasia. Hostia z Púchova sa predstavili ako dobre fyzicky pripravené mužstvo, ktoré sa od začiatku snažilo hrať útočný futbal. My sme boli z toho zaskočení a kým sme sa prebrali, hostia si vypracovali po dobre zahratých ŠS dve príležitosti na strelenie gólu, no na naše šťastie ani pri jednej netrafili bránu. Až v jedenástej minúte nám vyšla akcia po krídle, keď Giméš unikol obrane hostí a jeho ideálnu prihrávku zakončil do prázdnej brány Némethy. O štyri minúty neskôr, opäť tá istá dvojica sa pohrala s obranou hostí a Némethy po krásnej akcii zvýšil naše vedenie. V týchto fázach sa hral pekný útočný futbal z oboch strán. Po 20 minútach musel z hry odstúpiť Halabrín, ktorý mal problémy s chrbtom a nahradil ho Plichta. V závere polčasu mohli hostia znížiť, no opäť po ŠS netrafili našu bránu. Hneď z protiútoku mohol zvýšiť Némethy, keď vyrazenú loptu brankárom nedokázal zasunúť do brány súpera.
Druhý polčas sa pokračovalo z oboch strán vo svižnom futbale. Po dobre zahratom rohovom kope sa presadil strelecky Tomáš Mareš. Vzápätí mohol streliť gól po peknom centri Giméša Plichta, no netrafil hlavou odkrytú bránu súpera. Hneď z protiútoku hostia znížili, keď využili chybu nášho brankára, ktorý vyrazil pred seba ľahkú strelu spoza šestnástky. Hostia sa snažili o strelenie kontaktného gólu, no umnou hrou sme držali loptu na ich polovici a po chybe obrany strelil svoj druhý gól v zápase Tomáš Mareš.
Výsledok je zaslúžený, treba vyzdvihnúť i súpera, ktorý sa snažil hrať futbal i za nepriaznivého stavu.