Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Mladší žiaci U12, U13: 11. kolo

ilustračný obrázok

Žiaci U12 :
11. kolo (15. 10. 2011) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:0

Žiaci U13 :
11. kolo (15. 10. 2011) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 3:0 (2:0)

 

ŽIACI U12 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:0
Zostava Myjavy : Kodaj, Kollár, Klimáček, Matušica, Osuský, Boor, Gálik, Karika, Foltín. Striedali: Brňa (NB), Mikolášek, Bučenec, Dubovský, Adásek, Šturdík, Hornák.

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Do stretnutia sme nastúpili v pozmenenej zostave, keď na poste stopéra nastúpil Klimáček a Gálika sme posunuli do stredu zálohy. Začali sme aktívne, keď sme súpera nepripustili do vážnejšej gólovej príležitosti. Naopak my sme si vypracovali viacero rohových kopov a množstvo striel spoza pokutového územia, ktoré skončili vedľa bránky súpera. Za zmienku stojí spomenúť najväčšiu gólovú príležitosť, keď po rohovom kope Kollára Osuský hlavou dal tesne ponad súperovu bránku. Naopak súper si vypracoval len minimum gólových príležitostí, ktoré dokázala naša obrana včas zastaviť.
Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním nedostať gól v hneď v úvode, ako tomu bolo v minulých kolách, naopak hrali sme aktívne a rýchlymi prechodmi z obrany cez zálohu sme sa dostávali pred bránku súpera. Súper si vypracoval minimum gólových príležitostí a keď už bol náš brankár prekonaný, lopta dva krát skončila na tyčke našej bránky a raz loptu zastavili brvno našej bránky.
Klady stretnutia: Vysoké nasadenie v stretnutí, rešpektovanie pokynov trénerov, výborné výkony všetkých hráčov, ktorý v stretnutí nastúpili. Zápory stretnutia: Nepremieňanie gólových príležitostí s veľkého množstva rohových a trestných kopov, ktoré sme si v stretnutí vypracovali.

ŽIACI U13 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 3:0 (2:0)
Zostava Myjavy : SVINKÁSEK, HORNÁK (KLEMENT), BREZINA, JAKUBEC, LATIPHY (PAGÁČ), ŽABKA (NEDA), TOMAŠECH, KLEŠČINSKÝ (ZELENÁK), TOMKA (ZMEKO) (PEKNÍK).

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Stretnutie sa začalo hrať s veľmi mäkkou a nekvalitnou loptou. Ale i tak sme držali loptu a snažili sa o kombinačnú hru. V 10. minúte pri rozohrávke stratil loptu nedôrazný Hornák, a zakončenie domácich z diaľky už spomínanou loptou prekvapilo Svinkáska - 1:0. V ďalšom priebehu sa hra odohrávala medzi šestnástkami, ale ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať čistú gólovú príležitosť. Až v 29. min. po chybe v obrane domáci opäť skórovali. V 30. min. sme mohli ešte znížiť, avšak Pagáč v čistej príležitosti zaváhal.
V druhom polčase si družstvá vypracovali niekoľko príležitostí z ktorých sa podarilo premeniť iba jednu domácim. V tomto stretnutí sme nezopakovali výborný výkon zo zápasu s Nitrou a Topoľčany zaslúžene zvíťazili.