10. kolo (15. 10. 2011) : FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

10. kolo (15. 10. 2011) : FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Kuna, Caltík, Beňo, Tomič, Bielčík, Viskup, Šarudi, Stacho, Ťulák, Čerešňa, Koníček. Náhradníci: Janček, Holán.

Zápas sa odohral na nie príliš kvalitnom trávnatom ihrisku. Súper mal pred týmto stretnutím rovnaký bodový zisk ako my a v tabuľke bol pred nami zásluhou lepšieho skóre. Preto som očakával vyrovnaný duel, čo sa však nenaplnilo aj vďaka tomu, že nie všetci naši hráči podali svoj štandardný výkon.
Začiatok zápasu bol opatrný, ale postupom času boli domáci aktívnejší a častejšie sa pokúšali ohrozovať našu bránu. My sme v I. polčase ohrozili súperovho brankára iba raz, keď po rohovom kope Koníček vysunul Ťuláka, ale jeho strelu zblokoval súperov obranca a domáci brankár s ňou nemal žiadne problémy. Vedenia 1:0 sa domáci ujali v 23. min. po štandardnej situácii, keď zahrávali priamy kop od postrannej čiary a nakopnutá lopta na našu bránu skončila na prekvapenie všetkých v našej sieti. Bol to dosť lacný gól, ktorý domácich vyburcoval k ešte väčšej aktivite, ale zakončenie bolo z ich strany dosť nepresné a keďže my sme už v tomto polčase súperovu bránu neohrozili, do kabín odchádzali domáci s jednogólovým náskokom.
Do II. polčasu sme urobili zmeny, vymenili sme niektorým hráčom posty a náš herný prejav sa zlepšil. Zápas sa odohrával zväčša medzi pokutovým územím jedného alebo druhého mužstva, bez vážnejšej šance na jednej či druhej strane. V 43. min. sme zahrávali priamy kop, ale Caltíkova strela letela vedľa domácej brány, A keď ani domáci hráč v 56. min. nezakončil presne, stále sme mali šancu na zisk bodu. V 59. min. sme ale zbytočne faulovali pred naším pokutovým územím súperovho hráča a z následného priameho kopu domáci zvýšili svoj náskok na 2:0 a rozhodli tak o svojom zaslúženom víťazstve.

FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek, Havlík, Flamík, Mareš L., Mareš T. (69. Baranovič), Švancara, Gímeš (58. Čobrda), Némethy (68. Panchartek), Fako, Halabrín (50. Plichta).

Zápas sa odohral na premočenej a hrbatej trávnatej ploche. Od úvodu sme boli lepším mužstvom, dobre sme kombinovali a dostávali sa do zakončenia. Už v štvrtej minúte po dobre zahratej štandardnej situácii sme strelili gól Lukášom Marešom, no z nepochopiteľných dôvodov ho hlavný rozhodca neuznal, keď najprv ukázal na stred ihriska, ale po dohovore s čiarovým rozhodcom odpískal údajný faul na brankára. Záhadou bolo, kto ho fauloval, keď pri ňom nikto z našich hráčov nebol. Ani tento moment nás nevykoľajil z tempa a v deviatej minúte po peknej akcii Giméša prekonal brankára domácich Fako. O ďalších päť minút unikol obrane domácich Némethy, prihral Giméšovi, ktorý bol v čistej gólovej príležitosti faulovaný v pokutovom území, no opäť sa nepískalo. V závere polčasu si vytvorili i domáci dve príležitosti na skórovanie, na naše šťastie však nedokázali presnejšie zakončiť.
Druhý polčas bol rozkúskovaný, obom mužstvám sa nedarila kombinácia a pribúdalo faulov na oboch stranách. Domáci za výdatnej podpory rozhodcov sa snažili o vyrovnanie, no naša defenzívna činnosť bola spoľahlivá až na jedno zaváhanie v závere zápasu. Naopak domácich podržal výborne chytajúci brankár, ktorý chytil gólové strely Švancaru, Némethyho i Tomáša Mareša.
Víťazstvo je zaslúžené, pretože sme sa dokázali lepšie vyrovnať s ťažkým terénom a hlavne s nepriazňou rozhodcov. Je smutné, až zahanbujúce, že taký rozhodcovia ako boli v Petržalke pískajú I. žiacku ligu.