Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Mladší žiaci U12, U13: 12. kolo

ilustračný obrázok

Žiaci U12 :
12. kolo (22. 10. 2011) : Spartak Myjava - MFK Dubnica n. Váhom 4:0 (1:0)

Žiaci U13 :
12. kolo (22. 10. 2011) : Spartak Myjava - MFK Dubnica n. Váhom 2:4 (0:1)

 

ŽIACI U12 :

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 4:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Svinkásek, Kollár, Klimáček, Matušica, Boor, Gálik, Mikolášek, Osuský, Foltín. Striedali: Brňa (NB), Bučenec, Adásek, Kňažský, Karika, Hornák, Pszota.

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Stretnutie sme začali veľmi aktívne, keď už v 3. min. po rohovom kope a odrazenej lopte Foltín do odkrytej bránky strieľa gól na 1:0. Ani po tomto strelenom góle sme nepoľavili, naopak vypracovali sme si viacero trestných kopov, rohových kopov, ktoré však pochytal hosťujúci brankár, alebo odkopávala hosťujúca obrana. Súper sa dostával do šancí po našich chybách v rozohrávke, no nedokázal premeniť ani jednu.
Druhý polčas sme znova začali veľmi aktívne, keď už v 33. min. Mikoláškov trestný kop, ktorý smeroval do horného rohu bránky hosťujúci hráč Nosický rukou vyrazil nad bránku, začo bol hlavným rozhodcom vylúčený a nariadený pokutový kop Osuský premieňa a upravuje stav stretnutia na 2:0. Po vylúčený hosťujúceho hráča sme znova súpera pritlačili, z čoho pramenilo viacero trestných kopov a rohových kopov, ktoré sme dokázali premeniť. V 37. min. Gálik hlavou Angličanom upravil stav stretnutia na 3:0. Následne sme miešali zostavu a do stretnutia tak nastúpili všetci hráči zúčastnení na zápase a dokázali sme súpera udržať na ich polovici. Napokon v 48. min. Gálik výbornou prihrávkou medzi obrancov hostí vysunul Bučenca a ten povedľa brankára hostí po zemi upravil na konečných 4:0.
Klady stretnutia: Vyvarovanie sa chýb z predchádzajúcich majstrovských stretnutí, vynikajúce výkony všetkých hráčov, kolektívna hra. Neinkasovanie gólu v druhom stretnutí po sebe (120 min). Zápory: Neslušné vyjadrovanie hosťujúcich fanúšikov (rodičov) na adresu výkonu hlavného rozhodcu.

ŽIACI U13 :

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 2:4 (0:1)
Zostava Myjavy : KODAJ, KLEMENT (HORNÁK), BREZINA, JAKUBEC (ZMEKO), TOMKA (PAGÁČ), ŽABKA (LATIPHY), TOMAŠECH, KLEŠČINSKÝ (ZELENÁK), NEDA (VŠETULA) (PEKNÍK).

Zhodnotenie zápasu trénerom :
V stretnutí sme doplatili na nepremieňanie gólových príležitostí, ktorých sme si dokázali vypracovať dostatočné množstvo, ale využiť na strelenie gólov sa nám podarili iba dve. Naopak hostia všetky svoje príležitosti dokázali premeniť a preto zvíťazili. Dôležitý moment v stretnutí nastal v 43. minúte, keď za stavu 1:1 Kleščinský po peknom individuálnom prieniku prihrávkou našiel voľného Nedu, ten však nedokázal zakončiť do prázdnej súperovej bránky. Z nasledujúceho protiútoku po nešťastne tečovanej strele hostí Brezinom sme inkasovali - 1:2. V ďalšom priebehu sme už stretnutie nedokázali otočiť, inkasovali sme ešte dva krát a v samom závere Tomka už len upravil na konečných 2:4.