11. kolo (22. 10. 2011) : TJ Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dun. Streda 3:3 (2:1)

11. kolo (22. 10. 2011) : TJ Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dun. Streda 2:1 (0:0)

TJ Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:3 (2:1)
Zostava Myjavy : Dedík, Caltík, Beňo, Tomič, Ťulák, Čerešňa, Panchártek, Šarudi, Koníček, Mateják, Zríni. Náhradníci: 41' Holán, 47' Janček, 52' Viskup, 58' Matušík.

Na veľmi dobre pripravenom trávnatom ihrisku sa odohral zápas plný zvratov a napínavý až do posledného hvizdu rozhodcu. Lepšie začali hostia a dvomi strelami sa pokúsili ohroziť našu bránu, ale prvú kryl brankár Dedík a druhá letela mimo brány. V 7. min. mal súper obrovskú šancu po chybe nášho brankára Dedíka, no našťastie ju nepremenil. Po našej prvej akcii v 10. min. sme sa ujali vedenia 1:0, keď sa po centri Čerešňu presadil Mateják. V 15. min. to bolo už 2:0, keď sme predviedli peknú akciu po osi Čerešňa – Šarudi – Koníček s finálnou prihrávkou na Zríniho, ktorý prekonal súperovho brankára a zvýšil naše vedenie. V týchto fázach stretnutia sme boli aktívnejší a chceli sme pridať aj tretí gól. Potom sa pripomenuli aj hostia a niekoľkými strelami ohrozili našu bránu. V 30. min. mal obrovskú šancu na zvýšenie náskoku Mateják, no nedal a tak platilo staré známe nedáš – dostaneš a súper hneď z protiútoku znížil náš náskok na 2:1. Škoda tohto momentu, lebo si myslím, že tretí gól v súperovej sieti by definitívne zlomil jeho odpor. Kontaktný gól naštartoval hostí k ešte väčšej aktivite, ale do konca polčasu už gól nepadol a tak sme odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom.
Aj po prestávke pokračovali hostia vo svojej aktivite a v 39. min. po faule Tomiča v pokutovom území odpískal rozhodca pokutový kop, ktorý hosťujúci hráč bezpečne premenil a vyrovnal stav zápasu na 2:2. My sme mohli ísť opäť do vedenia v 52. min., keď sa po spätnej prihrávke Matejáka ocitol sám pred brankárom hostí Čerešňa, no netrafil súperovu bránu. Všetko si však vynahradil v 54. min., keď po peknej prihrávke Šarudiho nedal súperovmu brankárovi žiadnu šancu a viedli sme 3:2. Záver zápasu bol hektický, súper sa snažil vyrovnať a my sme mohli Matušíkom naše vedenie ešte zvýšiť. Keď sa už zdalo, že toto stretnutie dotiahneme do víťazného konca, prišla v 68. min. zlá rozohrávka Matušíka priamo súperovmu hráčovi, čo hostia využili a vyrovnali na konečných 3:3. Aj keď sme boli bližšie k víťazstvu, podľa priebehu zápasu je nakoniec remíza spravodlivá.

TJ Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1 (0:0)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek, Havlík, Flamík, Mareš L. (68. Stacho), Mareš T., Švancara (60. Čobrda), Gímeš (45. Michalec), Némethy, Fako, Plichta (65. Bielčik).

Zápas sa odohral na trávnatej ploche v Turej Lúke. Za chladného počasia sa hral priemerný futbal. Do zápasu sme vstúpili ako keby sa mal súper sám poraziť, viazla nám kombinácia, utápali sme sa v kľučkovaní a hlavne náš pohyb bol na bode mrazu. Hostia boli živší, vyhrávali osobné súboje a získavali lopty v strede poľa. Obe mužstvá mali v prvom polčase po jednom streleckom pokuse, ktoré smerovali na bránu.
Druhý polčas už bol z našej strany o niečo lepší, dostávali sme sa do tempa, no bez streleckého zakončenia. Naopak hostia hrozili rýchlymi protiútokmi a po jednom z nich sme mali šťastie, keď lopta sa odrazila od tyče a dorážajúci hráč stál v postavení mimo hry. Až po tomto momente sme zatlačili hostí a po faule v pokutovom území na Faka strelil sám menovaný úvodný gól zápasu. O pár minút neskôr bol opäť výborne hrajúci Fako faulovaný pred pokutovým územím a po krásne zahratej štandardnej situácii strelil svoj druhý gól. Potom sa hra zrýchlila, hostia sa snažili o kontaktný gól, no ten sa im podarilo streliť až v závere stretnutia po rohovom kope a našom nedôslednom prikrytí hráča. V samom závere unikol po pravej strane Bielčik a jeho center Tomáš Mareš zakončil tesne vedľa tyče hostí.
Spokojnosť s bodmi, víťazstvo bolo vydrené. Z našej strany najslabší výkon v jesennej časti. V zápase vyčnievali s chuťou hrajúci Fako a Flamík.