13. kolo (28. 10. 2011) : FK Púchov - TJ Spartak Myjava 2:1 (0:1)

13. kolo (28. 10. 2011) : FK Púchov - TJ Spartak Myjava 1:3 (0:1)

ŽIACI U12 :

FK Púchov - TJ Spartak Myjava 2:1 (0:1)
Zostava Myjavy : Svinkásek, Kollár, Klimáček, Matušica, Boor, Gálik, Mikoklášek, Osuský, Foltín. Striedali: Brňa (NB), Kňažský, Hornák, Pszota, Šturdík.

Do stretnutia sme nastúpili veľmi dobre, keď sme súpera dobrou a taktickou hrou nepustili k našej bránke. Vytvorili sme si viacero gólových príležitostí, no dokázali sme využiť iba jednu. Po rohovom kope Matušicu Gálik hlavou dal úvodný gól stretnutia na 0:1. Súper si vypracoval len dve šance po našich hrubých chybách v obrane, keď po zaváhaní stopéra Klimáčka postupoval na našu bránku, no brankár Svinkásek vďaka včasnému vybehnutiu loptu vykopol. Druhá šanca prišla po chybe Matušicu, keď súper znova postupoval na bránku, ale Svinkásek znova loptu vyrazil. Za zmienku ešte stojí veľká gólová príležitosť, keď Pszota nikým neatakovaný pred bránkou súpera strieľal mimo odkrytej bránky súpera.
Druhý polčas sme začali znova netakticky, keď v 32. min. po hrubej chybe stopéra Klimáčka súper do otvorenej obrany vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Ďalšia chyba prišla v 37. min., keď Mikolášek nepokryl súperovho hráča a ten prízemnou strelou dal gól na 2:1. Po tomto góle sme znova začali hrať futbal a nepustili sme súpera do vážnejšej gólovej príležitosti, naopak my sme nedokázali využiť gólové príležitosti a súper tesné víťazstvo ubránil.
Klady stretnutia: Konečne sme využili štandardnú situáciu a dali sme gól, vypracovanie si množstvo gólových príležitostí. Väčšia túžba domácich po víťazstve v stretnutí. Zápory: Zlý nástup do druhého polčasu, hrubé chyby v obrannej hre, stále nekomunikujeme na ihrisku, každý hrá sám za seba a nie ako kolektív.

ŽIACI U13 :

FK Púchov - TJ Spartak Myjava 1:3 (0:1)
Zostava Myjavy : KODAJ, PAGÁČ, BREZINA, HORNÁK (JAKUBEC), TOMKA (LATIPHY), ŽABKA, TOMAŠECH, KLEŠČINSKÝ (ZELENÁK), NEDA (KLEMENT).

Zápas začal opatrnou hrou z obidvoch strán, takže prebiehala viac v strede ihriska. Od 15. minúty sme sa začali viac presadzovať a vytvárať si strelecké príležitosti. V 26. min. si na centrovanú loptu nabehol Hornák a s prehľadom skóroval 0:1.
Na začiatku druhého polčasu vypichol loptu domácemu obrancovi Kleščinský a povedľa vybiehajúceho brankára zvýšil na 0:2. V ďalšom priebehu sme dobre kombinovali a domácich sme nepúšťali do žiadnych streleckých príležitostí. V 47. minúte Hornák vsietil svoj druhý gól v zápase a korunoval tak svoj veľmi dobrý výkon. Domácim sa podarilo znížiť až 3 minúty pred koncom stretnutia po rohovom kope.
V stretnutí sme boli jasne lepším družstvom a od vyššej výhry nás pripravil výborný domáci brankár a veľa nepremenených aj vyložených gólových príležitostí.