14. kolo (6. 11. 2011) : TJ Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 1:0 (0:0)

14. kolo (6. 11. 2011) : TJ Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 0:3 (0:0)

ŽIACI U12 :

TJ Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy : Osuský, Kollár, Klimáček, Matušica, Adásek, Gálik, Boor, Foltín, Karika. Striedali: Brňa (NB), Bučenec, Kňažský, Hornák, Nálepa, Šturdík, Mikolášek.

Stretnutie sme začali s rešpektom, keď na Myjavu pricestoval súper len s jednou prehrou. No už v 3. minúte dostal loptu do brejku Foltín, ktorý predbehol aj hosťujúceho stopéra, ten ho fauloval v pokutovom území, ale hl. rozhodca posúdil faul hosťujúceho hráča ešte pred pokutovým územím. Vyplynul z toho len priamy kop, ktorý zahral Mikolášek nad bránku súpera. Následne sa hra striedala z jednej strany na druhú, keď si vpracoval aj súper viacero príležitostí, ktoré pochytal brankár Osuský, alebo domáca obrana dokázala včas zareagovať a loptu odkopnúť mimo pokutového územia. Azda najväčšia gólová príležitosť na strelenie gólu prišla v 25. minúte, keď po rohovom kope Kollára lopta preletela k voľnému Karikovi, no ten nedokázal dvakrát po sebe prekonať výborne chytajúceho brankára hostí.
Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom nedostať gól na začiatku polčasu, čo sme súperovi neumožnili dobrou technickou hrou a včasným dostupovaním súpera. Víťazný gól prišiel v 57. minúte,keď loptu po pravej strane potiahol Foltín, prízemnou prihrávkou pred bránkou našiel voľného Kariku a ten povedľa brankára hostí strelou po zemi dáva víťazný gól v stretnutí.
Klady stretnutia: Vynikajúca spolupráca obrany, zálohy, útoku, komunikovanie medzi hráčmi a striedačkou, výborné výkony Kariku a Nálepu, ktorý nám pomohli doplniť káder z nižšej kategórie. Zápor stretnutia: Nepremieňanie vypracovaných gólových príležitostí.

ŽIACI U13 :

TJ Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 0:3 (0:0)
Zostava Myjavy : SVINKÁSEK, PAGÁČ (JAKUBEC), BREZINA, HORNÁK, TOMKA (ZELENÁK), ŽABKA (LATIPHY), TOMAŠECH, KLEŠČINSKÝ (KLEMENT), NEDA (ZMEKO).

V prvom polčase posledného zápasu jesene sa hra odvíjala hlavne medzi šestnástkami, bez vážnejších gólových príležitostí. Prvá vznikla až v samom závere polčasu, keď po pravej strane potiahol loptu Latiphy, nebezpečne zakončil avšak len do bočnej siete hosťujúcej brány. Vyprodukovali sme veľa nepresností, zbavovali sme sa lôpt a pôsobili veľmi nervóznym dojmom.
Cez prestávku sme sa chlapcov snažili upokojiť a naštartovať do druhého polčasu s väčším pohybom a presnosťou. Toto sa podarilo, keď sme hneď na začiatku hostí zatlačili a vypracovali si gólové príležitosti. V 31. min. Pagáč po rohovom kope a v 35. min. po peknej kombinácií Tomka - Kleščinský - Tomašech v čistej šanci otáľal so zakončením, až mu obranca loptu vypichol do bezpečia. „Nedáš-dostaneš“ sa potvrdilo v 37. min., keď hráč hostí prenikol od polovice ihriska až pred našu bránu, obranca Pagáč ho nedokázal zastaviť a krížnou strelou poslal hostí do vedenia. V ďalšom priebehu sme sa snažili o vyrovnanie, avšak ani tie najväčšie príležitosti ostali nevyužité. Naopak povzbudený hostia podnikali nebezpečné rýchle protiútoky, v jednom z nich brankár Svinkásek zastavil nedovolene prenikajúceho hráča a z nariadeného pokutového kopu hostia zvýšili na 0:2. V závere sa hosťom ešte podarilo skórovať na konečných 0:3.
V zápase sme zasa nedokázali využiť dosť gólových príležitostí, z čoho pramenila následná nervozita, nerozhodnosť, veľa zbytočných nepresností, čo sa budeme v zimnej prestávke snažiť tréningom odstrániť.