Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 13. kolo

ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
13. kolo (5. 11. 2011) : TJ Spartak Myjava - FK Senica 2:2 (2:1)

Žiaci U15 :
13. kolo (5. 11. 2011) : TJ Spartak Myjava - FK Senica 1:5 (1:4)

 

ŽIACI U14 :

TJ Spartak Myjava - FK Senica 2:2 (2:1)
Zostava Myjavy : Dedík, Holán, Beňo, Tomič, Bielčík, Šarudi, Panchártek, Caltík, Koníček, Mateják, Čerešňa. Striedali: 42' Zríni, 52' Janček, 57' Švancara, 60' Matušík.

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Posledný zápas jesennej časti sa odohral na ihrisku v Turej Lúke. Bol to špecifický zápas, pretože okrem toho, že to bolo derby, hrali sme proti mužstvu, za ktoré nastúpila štvorica našich bývalých hráčov. O to väčšiu motiváciu mali chlapci dokázať, že nie sú o nič horší ako hráči Senice.
Do stretnutia sme vstúpili veľmi dobre a už v 4. min. sme sa ujali vedenia 1:0, keď sa po prihrávke Matejáka gólovo presadil Čerešňa. V 6. min. vznikla ďalšia nebezpečná situácia pred bránou hostí po priamom kope Tomiča, ale gól z nej nepadol. V 7. min. zahrávali priamy kop hostia, strela však letela vedľa našej brány. V 10. min. sa prezentoval slabou strelou hosťujúci Matušica, s ktorou nemal náš brankár Dedík žiadne problémy. Už o minútu sme mohli pridať druhý gól, no priamy kop Caltíka tesne minul ľavý horný roh súperovej brány. V týchto fázach hry sme súpera nepustili do šance, nedovolili sme mu vytvoriť si žiadny tlak, mali sme veľmi dobrý štart na loptu, hrali sme dôrazne a to robilo hosťujúcim hráčom problémy. Škoda len, že sme v 13. min. po našom zlom odkope inkasovali vyrovnávajúci gól na 1:1, čo hostia aj so šťastím využili, keď strela súperovho hráča bola pred brankárom Dedíkom ešte tečovaná a skončila v našej sieti. Ani tento moment nás nezaskočil, stále sme hrali svoju hru a v 17. min. sme po faule na Čerešňu kopali priamy kop spoza pokutového územia. Caltík však trafil iba do múru a odrazenú loptu poslal vedľa súperovej brány. Potom sme kopali dva rohové kopy a po druhom z nich sa v šanci ocitol Tomič, ale hosťujúci brankár mu ju výborným zákrokom zmaril. V 25. min. však hostia v pokutovom území iba faulom zastavili Matejáka a z nariadenej penalty zvýšil náš náskok na 2:1 Tomič. O zmenu skóre sa pokúsil v 30. min. Mateják, ale s jeho strelou si súperov brankár poradil. Hostia sa dostali do zakončenia až pri konci I. polčasu, ale strely boli buď nepresné, alebo si s nimi poradil náš brankár.
Do II. polčasu urobili hostia až 3-násobné striedanie, ale ani to neprinieslo očakávaný tlak Senice. A tak sme im paradoxne k vyrovnávajúcemu gólu pomohli opäť my, keď sme inkasovali gól v 50. min. po našej štandardnej situácii a rohovom kope súpera, keď sa presadil ich najlepší hráč Kovalovský a stanovil výsledok zápasu na konečných 2:2. Za zmienku v tomto polčase stojí ešte strela súpera vedľa našej brány a hlavne PK Caltíka a výborný zákrok brankára hostí Hrdličku, ktorý jeho strelu vyrazil.
Chlapcov musím pochváliť za výkon, bojovnosť a za prístup k tomuto zápasu.

ŽIACI U15 :

TJ Spartak Myjava - FK Senica 1:5 (1:4)
Zostava Myjavy : Janček, Žúrek (43. Michalec), Havlík (35. Čobrda), Flamík, Mareš L., Mareš T., Švancara, Gímeš (51. Baranovič), Némethy, Fako, Plichta (66. Stacho).

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Zápas sa odohral na Turej Lúke. Očakával sa dobrý futbal, pretože hrali proti sebe dve mužstvá z čela tabuľky. Hostia zo Senice mali do dnešného dňa iba jednu prehru v Nitre. Vedeli sme, že súper hrá rýchly kombinačný futbal, čo aj v zápase od začiatku potvrdzoval. My sme chceli pozorne brániť a hrať na rýchle brejky, no zápas nám vôbec nevyšiel.
Od začiatku bol súper lepší, výborne kombinoval, hráči boli v neustálom pohybe a bol silný s loptou. My sme pôsobili na ihrisku zakríknuto, bojazlivo, zle sme dostupovali k hráčom a viazla nám aj prihrávka. Prvý gól dali hostia po chybe nášho brankára, ktorému vypadla ľahká centrovaná lopta z rúk. Naša obrana robila chybu za chybou, boli sme pod tlakom a súper nám do polčasu vsietil ešte dva góly. Nám sa podarilo na chvíľku vrátiť do zápasu v závere polčasu, keď Némethy dorazil do brány vyrazenú Švancarovu strelu. No v poslednej minúte polčasu sme inkasovali znovu a bolo po zápase.
Druhý polčas už bol z našej stany lepší, hra sa odohrávala medzi šestnástkami, no bez streleckého zakončenia. Hostia nám strelili ešte jeden gól po dobre zahratej štandardnej situácii. Súper vyhral zaslúžene a oprávnene je na špici ligovej tabuľky.