Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Turnaj ml. žiakov U12 Lion Cup Topoľčany 2011

ilustračný obrázok

Dňa 20. 11. 2011 sa mladší žiaci Spartaka Myjavy U-12 zúčastnili halového turnaja v Topoľčanoch pod názvom Lion Cup 2011 za účasti družstiev : TJ Spartak Myjava, ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, Dukla Banská Bystrica, MFK Topvar Topoľčany, FC Spartak Trnava, MFK Ružomberok a FC Nitra...

 

Družstvá boli rozdelené do dvoch základných skupín:
I. SUPINA: TJ Spartak Myjava, ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, Dukla Banská Bystrica
II. SKUPINA: MFK Topvar Topoľčany, FC Spartak Trnava, MFK Ružomberok, FC Nitra

VÝSLEDKY ZÁPASOV SPARTAKA MYJAVA V ZÁKLADNEJ SKUPINE:

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 2 : 4 Góly: Foltín, Bučenec
MŠK Žilina - Spartak Myjava 3 : 1 Gól: Foltín
Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 0 : 2  

Ostatné výsledky v základných skupinách:
I. SUPINA: MŠK Žilina - Banská Bystrica 0:0, ŠK Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 3:3, MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 1:1
II. SKUPINA: MFK Topoľčany - FC Spartak Trnava 0:0, MFK Ružomberok - FC Nitra 3:0, MFK Ružomberok - MFK Topoľčany 2:1, FC Nitra - FC Spartak Trnava 1:0, MFK Topoľčany - FC Nitra 0:0, MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 1:1

PORADIE TÍMOV V ZÁKLADNÝCH SKUPINÁCH:

 

I. SKUPINA II. SKUPINA
1. ŠK Slovan Bratislava 1. MFK Ružomberok
2. Dukla Banská Bystrica 2. FC Nitra
3. MŠK Žilina 3. MFK Topvar Topoľčany
4. TJ Spartak Myjava 4. FC Spartak Trnava

 


VÝSLEDKY VYRAĎOVACÍCH ZÁPASOV:

 

MŠK Žilina - FC Spartak Trnava 1 : 1 (P.K. 2:3)  
MFK Topoľčany - Spartak Myjava 2 : 2 (P.K. 3:1) Góly: Gálik, Adásek, (p.k. Osuský)
ŠK Slovan Bratislava - FC Nitra 5 : 0  
Dukla Ban. Bystrica- MŠK Ružomberok 1 : 3  

Zápas o 7-8 miesto: MŚK Žilina – Spartak Myjava 3 : 1 (gól: Foltín)
Zápas o 5-6 miesto: FC Spartak Trnava – MŠK Topvar Topoľčany 3 : 0
Zápas o 2-3 miesto: FC Nitra – Dukla Ban. Bystrica 0 : 2
FINÁLE: ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 5 : 2

 


CELKOVÉ PORADIE TURNAJA :

 

1. ŠK Slovan Bratislava 5. FC Spartak Trnava
2. MFK Ružomberok 6. MFK Topvar Topoľčany
3. Dukla Banská Bystrica 7. MŠK Žilina
4. FC Nitra 8. TJ Spartak Myjava

 


Zostava Myjavy:
Kodaj, Foltín, Osuský, Kollár, Mikolášek, Šturdík, Gálik, Adásek, Bučenec, Pszota, Dubovský.

Aj keď sme na turnaji obsadili posledné miesto hrali sme so súpermi vyrovnané zápasy, hlavne so Slovanom v skupine, keď sme dlho držali stav 2:2, no po našich chybách súper v tomto stretnutí vyhral a nebyť zbabraného stretnutia s domácim MFK Topvar Topoľčany, keď sme v stretnutí vyhrávali 2:0 a nakoniec sme stretnutie prehrali na pokutové kopy. Turnaj hodnotím ako dobrý, kvalitné družstvá, výborná organizácia.

 

autor textu: P. Klement