Zhodnotenie jesennej časti ml. žiakov U12

Mladší žiaci "B" (U12) Spartaka Myjava odohrali v I. lige počas jesennej časti sezóny 2011/2012 patnásť majstrovských stretnutí. Nazbierali celkom 15 bodov pri dosiahnutom skóre 18:49...

Počet majstrovských stretnutí: 15
Dosiahnuté body: 14
Dosiahnuté skóre: 18:49
Počet vyhratých majstrovských stretnutí:
  - DOMA: 3 (PFK Piešťany 3:2, MFK Dubnica nad Váhom 4:0, FK Lokomotíva Trnava 1:0)
  - VONKU: 1 (Slovan Levice 2:4)
Počet remíz:
  - DOMA: 0
  - VONKU: 2 (FC Spartak Trnava 0:0, MFK Topoľčany 0:0)
Počet prehier:
  - DOMA: 5 (ŠK Slovan Bratislava 0:11, FK Raven Pov. Bystrica 0:6, Dun. Streda 1:3, AS Trenčín 1:5, FC Nitra 1:3)
  - VONKU: 4 (MFK Petržalka 4:0, FC ViOn Zlaté Moravce 2:1, FK Púchov 2:1, FK Senica 9:1)

Dosiahnuté góly: DOMA: 11, VONKU: 5 + 2 vlastné góly
Inkasované góly: DOMA: 30, VONKU: 19

KÁDER MYJAVY - U12:
Brňa, Osuský, Kňazský, Foltín, Šturdík, Nálepa, Kollár, Karika, Boor, Klimáček, Dubovský, Gálik, Matušica, Adásek, Mikolášek, Hornák, Bučenec, Pszota.

ŠTARTY HRÁČOV Z INÝCH ROČNÍKOV:
  - ML. ŽIACI "A": Svinkásek 7x, Kodaj 4x
  - ST. PRÍPRAVKA: Karika 5x, Liška 2x, Nálepa 1x

STRELCI GÓLOV: Osuský (7), Foltín (3), Gálik (2), Pszota, Karika, Matušica, Bučenec, 2x vlastný.

TOP HRÁČI: Boor, Foltín, Mikolášek.

Družstvo ml. žiakov B odohralo množstvo kvalitných stretnutí v prvej žiackej lige. Aj keď bodov sme nahrali menej, ako sme predpokladali dokázali sme odohrať so súpermi z hornej časti tabuľky kvalitné stretnutia. V zimnej príprave chceme popracovať hlavne na technickej stránke práce s loptou a koordinácii pohybov. Odohrali sme už množstvo kvalitných halových turnajov a niektoré nás ešte čakajú. Slabinou družstva ml. žiakov "B" U12 je chvíľková nesústredenosť hlavne v začiatkoch druhých polčasov, keď sme množstvo inkasovaných gólov dostali v rozmedzí minút 33- 38.
V zimnej príprave nastúpil v turnajoch hráč Myjavy Matej Batka, ktorý momentálne hráva v Krajnom a radi by sme ho mali v družstve do jarnej časti. V jednaní je aj brankár Hološka z Brezovej, ktorý skončil v Senici.
Do jarnej časti vstupujeme s cieľom odohrať čo najviac prípravných stretnutí na umelej tráve v Myjave a taktiež odohrať čo najviac kvalitných stretnutí v I. lige ml. žiakov.

autor textu: J. Foltín, P. Klement