Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Ml. žiaci U12 na medzinárodnom turnaji v Budapešti

ilustračný obrázok

Dňa 10. 2. 2012 vycestovali mladší žiaci U-12 v spoločnosti rodičov na spoznávací zájazd a zároveň reprezentovať mesto Myjavu ako aj futbalový oddiel Spartaka Myajavy na 6. ročník Medzinárodného halového turnaja MKB Euroleasing Teremtorna, ktorého sa zúčastnilo 16. družstiev.

Štyri slovenské celky a 12 družstiev maďarských futbalových akadémií bolo rozdelených do štyroch základných skupín. Do finálovej osmičky potom postupovali družstvá umiestnené v základných skupinách na prvých dvoch miestach...

V piatok po vybavení všetkých potrebných záležitostí a ubytovaní sme navštívili Aquaworld, kde sme spoločne s chlapcami a rodičmi zažili divokú jazdu na tobogánoch a rôznych vodných atrakciách. V sobotu doobeda sme navštívili Tropicarium Ocenarium, kde sme spoznali podmorský život.

V sobotu poobede prišiel na rad prvý zápas v skupine zo silným družstvom Reacom, v ktorom sme síce prehrali 3:2, keď góly za Myjavu strelili Boor a Foltín, no po skončení zápasu nám tlieskala celá hala. V druhom stretnutí sme nastúpili tiež proti neznámemu a silnému súperovi BFC Siofók, v ktorom sme zvíťazili 1:0 po góle Boora. V poslednom stretnutí v skupine sme nastúpili proti domácej futbalovej akadémii Vasasu v ktorom sa zrodila bezgólová remíza, aj keď domáci za neustáleho povzbudzovania publika boli hnaný do nebezpečných protiútokov. Nakoniec nám táto remíza zabezpečila postup medzi najlepšiu osmičku.

V prvom zápase finálovej osmičky sme narazili na silný Honvéd, ktorý v základnej skupine neprehral ani jedno stretnutie (prehrali až vo finále OFS Debrecénom) a v tomto stretnutí sme prehrali 0:7. Na výkone chlapcov v tomto stretnutí bola poznať únava z bojov v základných skupinách a dlhé čakanie na jednotlivé stretnutia.

V nedeľu sme pokračovali v bojoch so Slovenským družstvom ŠK Bardejov, v ktorom sme uhrali bezgólovú remízu. V ďalšom nedeľňajšom stretnutí sme nastúpili proti TE Kecskemétu v ktorom sme celé stretnutie vyhrávali 1:0 gólom Boora a od postupu do prvej štvorky nás delila jediná sekunda. Nakoniec sme dostali gól na 1:1 čo nás odsunulo do boja o konečné 5-6 miesto. V stretnutí sme nastúpili proti VLSE Vác a napriek tomu, že sme stretnutie prehrali 3:0, zanechali sme na celom turnaji dobrý dojem.

P. Klement a rodičia hráčov U12

VÝSLEDKY SPARTAKA MYJAVA:

Základná skupina :
Spartak Myjava - REAC 2:3
Spartak Myjava – BFC Siófok 1:0
VASAS 2001 – Spartak Myjava 0:0

Finálová osmička :
Spartak Myjava - Honvéd 0:7
Partizán Bardejov – Spartak Myjava 0:0
Kecskeméti - Spartak Myjava 1:1

Zápas o 5. miesto :
Vác VLSE- Spartak Myjava 3:0

KONEČNÉ PORADIE TURNAJA :

1. OFZ Debrecén 5. VLSE Vác 9. Vasas Kubaala 13. DAC Dun. Streda
2. Honvéd 6. Spartak Myjava 10. Goldball FC 14. UTE
3. TE Kecskeméti 7. ŠK Bardejov 11. Zemplín Michalovce 15. Vasas
4. REAC 8. FTC Ferencvároš 12. FC Csepel 16. Siófok

Zostava Spartak Myjava : Kodaj, Brňa, Gálik, Mikolášek, Kollár, Foltín, Boor, Pekník, Osuský, Adásek, Bučenec.
Tréner: Mgr. Jaroslav Foltín, as. trénera: Peter Klement, ved. družstva: Maroš Kollár