Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Turnaj ml. žiakov U12 - Bobík Cup 2012

ilustračný obrázok

V sobotu 3. 3. 2012 vycestovali mladší žiaci (U12) Spartaka Myjava do Hluku v Českej republike, kde sa zúčastnili turnaja pod názvom Bobík Cup 2012. Bol to posledný turnaj v rámci zimnej prípravy a v sobotu 10. 3. 2012 nastupujú na prvý jarný majstrovský zápas na Slovane.

ÚČASTNÍCI TURNAJA :
Spartak Hluk, 1. FC Slovácko žiačky, Jiskra staré Město, Fotbal Kunovice, FC Viktoria Otrokovice, Spartak Myjava.

 

VÝSLEDKY TURNAJA :

Výsledky Myjavy :
Spartak Myjava - FC Viktoria Otrokovice 2:0, Spartak Myjava - Jiskra Staré Město 3:0, Spartak Myjava - Spartak Hluk 0:4, Spartak Myjava - 1. FC Slovácko žiačky 1:0, Spartak Myjava - Fotbal Kunovice 2:3

Ostatné výsledky :
Spartak Hluk - Fotbal Kunovice 1:2, 1. FC Slovácko žiačky - Jiskra Staré Město 0:0, Spartak Hluk - 1.FC Slovácko žiačky 1:0, Fotbal Kunovice - FC Viktoria Otrokovice 3:0, 1. FC Slovácko žiačky - Fotbal Kunovice 0:1, FC Viktoria Otrokovice - Jiskra Staré Město 0:1, Futbal Kunovice - Jiskra Staré Město 0:2, Spartak Hluk - FC Viktoria Otrokovice 0:1, Spartak Hluk - Jiskra Staré Město 1:0

CELKOVÉ PORADIE TURNAJA :

1. Fotbal Kunoviice 9:5 12 bodov
2. Spartak Hluk 7:3 9 bodov
3. Spartak Myjava 8:7 9 bodov
4. Jiskra Staré Město 3:4 7 bodov
5. FC Viktoria Otrokovice 5:6 6 bodov
6. 1. FC Slovácko žiačky 0:5 1 bod

Zostava Spartaka Myjava : Brňa, Mikolášek, Foltín, Dubovský, Pekník, Pszota, Adásek, Klimáček, Hornák, Kollár.
Tréner: Mgr. Jaroslav Foltín, as. trénera: Peter Klement, ved. družstva: Maroš Kollár st.
Góly Spartaka Myjava : Foltín (3), Pszota (3), Kollár, vlastný.

Peter Klement, as. trénera Myjavy: "Mladší žiaci Spartaka Myjavy U-12 odohrali posledný halový turnaj v Hluku za účasti družstiev Spartaka Hluk, FC Viktoria Otrokovice, Jiskra Staré Město, 1.FC Slovácko žiačky, Futbal Kunovice. Treba poznamenať, že turnaj bol síce pod hlavičkou ml. žiakov roč. narodenia 2000, ale v ostatných družstvách hrali chlapci aj dievčatá narodené v roku 1999. Chlapci podávali v zápasoch výborné výkony, i keď na turnaj vycestovali znova iba ôsmy hráči a brankár, pretože nás zastihla maródka a hlavne opäť rodinné prednosti pred zimnou prípravou.
Družstvo podržali na turnaji brankár Brňa a hlavne útočníci Foltín a Pszota, ktorí dali súperom po tri góly, jeden pridal Kollár po výborne rozohranom trestnom kope a jeden si súper strelil sám. Samozrejme treba vyzdvihnúť aj dobrú organizovanú obranu. Chlapcom ďakujem za predvedené výkony v jednotlivých stretnutiach a nebyť nešťastného prehratého stretnutia s Kunovicami. V ňom sme prehrávali po spornom góle, keď lopta bola za autovou čiarou, no hlavný rozhodca to akosi nepostrehol. Stretnutie sme ešte dokázali otočiť na 1:2, ale po hrubej chybe v obrane súper vyrovnal na 2:2. Remíza nám zabezpečovala celkové druhé miesto na turnaji, ale nakoniec znova zariadil hlavný rozhodca našu prehru, keď v strede ihriska neodpískal jasný faul na Foltína, naopak, následne odpískal proti nám trestný kop, z ktorého súper vsietil víťazný gól na 3:2 a pri rovnosti bodov a porovnaní vzájomného stretnutia s Hlukom sme na turnaji obsadili celkové pekné tretie miesto.
Tým sme dali bodku za halovou zimnou prípravou a v sobotu 10. 3. 2012 cestujeme na prvý Majstrovský zápas na Slovan."

autor textu: P. Klement