19. kolo (6. 4. 2012) : TJ Spartak Myjava - FK Slovan Levice 4:1 (3:1)

19. kolo (6. 4. 2012) : TJ Spartak Myjava - FK Slovan Levice 2:1

TJ Spartak Myjava - FK Slovan Levice 4:1 (3:1)
Zostava Myjavy : Dedík (36' Malý), Janček, Čobrda, Beňo (48' Holán), Fukna, Briška, Tomič, Šarudi, Bielčík (26' Mateják), Caltík, Koníček.

Ďalší domáci zápas sa odohral na UT v Myjave. Začali sme aktívne a už v 2. min. musel brankár hostí vyrážať strelu Tomiča. V 3. minúte sme sa ujali vedenia 1:0,keď Koníčkovu prihrávku zužitkoval v úvodný gól zápasu Tomič. V 5. min. sa ocitol v šanci Bielčík po prihrávke Tomiča, ale jeho strela tesne minula súperovu bránu. A keď gólom neskončila ani strela Caltíka v 7. minúte, hostia z prvej akcie po chybe v našej obrane vyrovnali stav zápasu na 1:1. Vzhľadom k priebehu zápasu to bolo nečakané. V 8. min. sa pokúšal o zmenu skóre opäť Tomič, s jeho strelou si však hosťujúci brankár poradil. V 10. min. kopali po našom faule hostia priamy kop spoza šestnástky, no strela letela vedľa našej brány. V 16. min. po rohovom kope Fuknu zakončoval Tomič nad bránu hostí a v 19. min. Tomičovu strelu brankár hostí kryl. Zmenu skóre priniesla až 20. minúta, keď sme predviedli peknú krídelnú akciu, po centri Bielčíka z voleja trafil aktívny Tomič a ujali sme sa vedenia 2:1. V 22. min. zakončoval Caltík po spätnej prihrávke Šarudiho, no gól z toho nebol. V 23. min. si však Caltík všetko vynahradil a po akcii Brišku zvýšil náš náskok na 3:1, keď obišiel aj súperovho brankára a skóroval do prázdnej brány. Naďalej sme boli aktívni, viackrát sme ohrozili bránu hostí, ale ďalší gól sme nepridali. A keďže ani hostia neboli presní v zakončení, tak sa do konca polčasu na skóre už nič nezmenilo a do kabín sme odchádzali s dvojgólovým náskokom.

Aj po zmene strán sme si vypracovali niekoľko šancí na vstrelenie gólu, ale po centri Caltíka sa nepresadil Briška a nebezpečný priamy kop Tomiča s námahou vyrazil hosťujúci brankár. Stav zápasu sa nezmenil ani po priamom kope Caltíka, ktorý tesne minul súperovu bránu. Prišla však 57. min. zápasu, keď sa po prihrávke Caltíka gólovo presadil Briška a stanovil výsledok na konečných 4:1. O zmenu skóre sa ešte pokúsil Fukna, ale s jeho priamym kopom si brankár hostí poradil.
Súper našu bránu vážnejšie neohrozil a preto je naše víťazstvo v tomto zápase zaslúžené. Záporom zápasu bola ŽK Caltíka za zbytočný faul na brankára a taktiež zranenia Bielčíka a Beňa.

TJ Spartak Myjava - FK Slovan Levice 2:1
Zostava Myjavy : Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.

Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.