Starší žiaci U14, U15: 26. kolo

26. kolo (26. 5. 2012) : FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Spartak Myjava 2:0 (1:0)

26. kolo (26. 5. 2012) : FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Spartak Myjava 0:1

FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Spartak Myjava 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Dedík, Holán, Beňo, Tomič, Fukna (49' Janček), Šarudi, Briška, Koníček, Barcaj (36' Zríni), Mateják (44' Bielčík), Čerešňa.

Na hlavnom ihrisku v Dunajskej Strede sa hral od úvodných minút útočný futbal. Už v 1. minúte sme kopali rohový kop Čerešňom, po ktorom sa v šanci ocitol Tomič, no netrafil loptu. V 3. minúte kopali aj domáci, ktorý sme odvrátili do bezpečia. Ako prví trafili do priestoru brány domáci v 7. minúte, ale so strelou si náš brankár poradil. Vzápätí na druhej strane zakončoval Čerešňa po prihrávke Matejáka, domáci brankár jeho strelu kryl. V 11. minúte po centri z pravej strany hlavičkoval domáci hráč nad našu bránu. Úvodný gól zápasu padol v 18. minúte po našej zlej rozohrávke na pravej strane, domáci získali loptu, tá smerovala do nášho pokutového územia, kde najskôr brankár Dedík vytlačil strelu súperovho hráča do tyče, ale na odrazenú loptu najrýchlejšie zareagoval domáci hráč, ktorý ju poslal do našej brány a domáci viedli 1:0. Už o dve minúty sa dostal do šance Čerešňa, ale jeho strela bola zblokovaná. Potom zakončovali domáci vysoko nad našu bránu. V 23. minúte zahrával rohový kop Čerešňa na krátko s Briškom, ktorý si loptu zle prebral a súperovu bránu sme neohrozili. Po ďalšom rohovom kope Čerešňu sa dostal do zakončenia Tomič, no jeho strela letela nad domácu bránu. A keď sa nepresadili ani domáci z priameho kopu z nebezpečnej vzdialenosti, odchádzali na polčasovú prestávku s jednogólovým náskokom.

Aj v II. polčase sa hral útočný futbal a akcie sa striedali na obidvoch stranách. Domáci sa v 43. minúte gólovo presadili po rohovom kope, keď Holán nechal vo svojom priestore zakončiť súperovho hráča a tak zvýšili svoj náskok na 2:0. Aj napriek tomu, že sme prehrávali o dva góly, boli sme aktívni a pokúšali sme sa streliť kontaktný gól, čo sa nám nakoniec nepodarilo.

Chlapci hrali až do posledného hvizdu rozhodcu, za čo ich treba pochváliť. Domáci boli úspešnejší v premieňaní šancí a preto v tomto stretnutí zvíťazili. Naše mužstvo zanechalo v Dunajskej Strede dobrý dojem.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Spartak Myjava 0:1
Zostava Myjavy : Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.

Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.