27. kolo (2. 6. 2012) : Spartak Myjava - FC Ružinov Bratislava 3:0 (1:0)

27. kolo (2. 6. 2012) : Spartak Myjava - FC Ružinov Bratislava 1:0

Spartak Myjava - FC Ružinov Bratislava 3:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Malý, Janček, Beňo, Caltík, Fukna (49' Bielčík), Šarudi, Briška, Ťulák, Čerešňa (36' Barcaj), Žabka, Koníček (65' Mateják).

Posledný domáci zápas sa odohral na veľmi dobre pripravenom ihrisku v Turej Lúke a privítali sme v ňom tabuľkového suseda z Ružinova, ktorý pred týmto zápasom na nás strácal 2 body. Preto sa očakával vyrovnaný duel, ktorý sme nakoniec lepšie zvládli my a zaslúžene sme zvíťazili, aj keď sa naše víťazstvo nerodilo ľahko. Už v 1. minúte sme kopali rohový kop, ktorý sme rozohrali na krátko, ale Čerešňov center smerujúci do brány hosťujúci brankár vyrazil. Staré známe nedáš - dostaneš mohlo platiť v 2. minúte, keď sa do šance dostal hráč hostí, ale ani na dva krát neprekonal brankára Malého, ktorý výborne zakročil. V 5. minúte mal súper výhodu priameho kopu, lopta však trafila iba náš múr a následný rýchly protiútok sme nevyužili. Potom mal súper výhodu dvoch rohových kopov, ale gólovo sa nepresadil. V 13. minúte sme predviedli perfektnú akciu po ktorej sme sa ujali vedenia 1:0, keď Šarudi prihral loptu Čerešňovi, ktorý prvým dotykom vysunul Žabku a ten nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu. Vytvorili sme si aj ďalšie šance, ktoré sme už v I. polčase nevyužili. Súper ohrozil našu bránu už iba jednou strelou s ktorou si náš brankár poradil a aj preto sa stav zápasu nemenil.

Aj v II. polčase sa hral obojstranne útočný futbal. My sme si vytvorili viac gólových príležitostí, no nakoniec sme premenili iba dve. V 54. minúte sa najskôr presadil opäť Žabka, ktorý využil svoj samostatný nájazd, obišiel aj súperovho brankára a zvýšil náš náskok na 2:0. Na konečných 3:0 stanovil výsledok striedajúci Mateják.

Chlapci podali zodpovedný, kolektívny výkon a nielen víťazstvom, ale aj predvedenou hrou potešili prítomných divákov, prevažne svojich rodičov, ktorí sa prišli pozrieť na toto stretnutie.

Spartak Myjava - FC Ružinov Bratislava 1:0
Zostava Myjavy : Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.

Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.