Starší žiaci U14, U15: 14. kolo (predohrávka)

14. kolo (29. 8. 2012) : Spartak Myjava - FK Púchov 0:0

14. kolo (29. 8. 2012) : Spartak Myjava - FK Púchov 1:3 (1:3)

Spartak Myjava - FK Púchov 0:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Svinkásek, Hornák, Brezina, Pagáč, Jakubec, Latiphy, Koníček, Tomka, Neda, Žabka, Kleščinský. Striedali: Zmeko, Gálik, Klement, Dedík.

Od úvodu zápasu sa hra odvíjala medzi šestnástkami s mnohými nepresnosťami na oboch stranách. V 8. min. sme po pravom krídle založili útočnú akciu, keď Latiphy vysunul Nedu a po následnom centri rozhodca sľubnú akciu zastavil pre postavenie mimo hry. V 10. min. po kombinačnej akcii Koníček strieľal zo 16 metrov tesne vedľa domácej brány. V 12. min. sa súper po rýchlom protiútoku dostal do našej šestnástky a Brezina v poslednej chvíli stihol odzbrojiť domáceho útočníka. Hra sa potom do konca polčasu naďalej odvíjala bez výraznejších príležitostí na oboch stranách.

Do druhého polčasu sme prestriedali a nastúpil Zmeko za Kleščinského, ktorý našu hru oživil. V druhom polčase sa snažilo každé mužstvo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a útoky sa striedali na oboch stranách. V 37. min. sa Tomka dostal do streleckého zakončenia zo 16 m, ale domáci brankár kryl. V zapätí sa domáci dostali do zakončenia, ale minuli tesne našu bránu. V 52. min. sme si vypracovali najväčšiu šancu zápasu, keď sme po pravej strane založili rýchli protiútok a útočník Zmeko sa ocitol osamotený pred domácim brankárom, ale ponúknutú príležitosť nevyužil a brankár jeho strelu kryl. Potom sa domáci ocitli v niekoľkých šanciach, ktoré ale náš spoľahlivo chytajúci brankár Svinkásek zneškodnil. Do konca zápasu sme mali ešte jednu dobrú streleckú príležitosť, keď po ľavej strane unikol Zmeko a prihral Tomkovi, ktorý zo šestnástky vystrelil, no brankár jeho strelu zneškodnil.
Na základe priebehu zápasu je deľba bodov spravodlivá.

Spartak Myjava - FK Púchov 1:3 (1:3)
Zostava Myjavy : Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.

Od začiatku boli Myjavci lepším družstvom a už v prvej minúte sa dostal do šance Všetula, no brankár jeho pokus kryl. V 4. minúte si prebral na polovici ihriska loptu Fako, obišiel dvoch protihráčov a strelou z 20 metrov otvoril po chybe domáceho brankára skóre zápasu. 0:1. Domáci sa nevedeli vymaniť z myjavského tlaku a druhý gól pridal po krásnej akcii z ľavej strany Čerešňa. 0:2. Domáci sa dostali do nášho pokutového územia v prvom polčase raz a hneď skórovali. Po tomto góle Myjavci vystupňovali tlak na domácu obranu a po priamom kope, ktorý zahrával Fukna strelil hlavou tretí gól Caltík.

Domácich sme pustili v druhom polčase do zakončenia iba jeden krát. Naopak my sme mohli streliť ďalšie góly, no domácich podržal výborne chytajúci brankár. V závere zápasu sme nastrelili tri krát konštrukciu domácej brány. Víťazstvo je zaslúžene, treba vyzdvihnúť výkon nášho Brišku, ktorý odohral výborný zápas