5. kolo (8. 9. 2012) : Spartak Myjava - FK Senica 1:6 (0:3)

5. kolo (8. 9. 2012) : Spartak Myjava - FK Senica 0:5 (0:2)

Spartak Myjava - FK Senica 1:6 (0:3)
Zostava Myjavy : Svinkásek, Hornák, Brezina, Pagáč, Jakubec, Tomka, Šarudi, Koníček, Latiphy, Žabka, Všetula.
N: Kleščinský, Klement, Zelenák, Zmeko, Dedík.

Zápas sa odohral na trávnatom ihrisku v Starej Myjave. Hostia boli od úvodu aktívnejší a začali si vytvárať gólové príležitosti, ktoré sme v 4. a 7. minúte ešte dokázali eliminovať. Ale po nakopnutej lopte v 8. minúte medzi našich obrancov a po ich nedorozumení sa k lopte dostal hráč súpera, ktorý sa sám rútil na nášho brankára Svinkáska a bez problémov otvoril skóre zápasu na 0:1. Na 0:2 hostia zvyšovali v 19. minúte, keď po centri do pätky z ľavej strany a slabej hlavičke náš brankár loptu neudržal a hosťujúci hráč pohodlne loptu dokopol do brány. O minútu neskôr sa súper rýchlou kombináciou stredom našej obrany dostal do samostatného nájazdu, keď náš brankár ešte strelu kryl, ale na dorážku už bol bezmocný 0:3. V 24. minúte ešte náš brankár zneškodnil súperovu jedenástku a do polčasu sa už skóre zápasu nemenilo.

Napriek nepriaznivému vývoju zápasu a polčasovom prestriedaní sme sa snažili do druhého polčasu vstúpiť aktívnejšie čo sa nám aj podarilo. V 37. minúte sa v čistej príležitosti ocitol Koníček, keď vystihol prihrávku hosťujúceho obrancu, ale jeho kľučku mu hosťujúci brankár vystihol. V 44. a 57. minúte hostia ešte zvýšili svoj náskok na 0:4 a 0:5, keď po samostatných nájazdoch na nášho brankára nezaváhali. V 65. minúte sme vybojovali na ľavej strane súperovej šestnástky loptu, preniesli ju na pravú stranu ihriska, kde ju Zmeko pekne z prvej priťukol voľnému Kleščinskému, ktorý krížnou strelou zaznamenal čestný úspech nášho mužstva 1:5. Bodku za stretnutím dal v 68. minúte najlepší hráč hostí Bzdúšek, keď na polovičke ihriska vyhral osobný súboj s naším obrancom a následnom samostatnom nájazde, ktorý nikto z našich obrancov nedokázal zachytiť, upravil skóre na konečných 1:6.
Víťazstvo hostí je zaslúžené, predčili nás v rýchlosti, v práci s loptou a kombinačnou hrou.

Spartak Myjava - FK Senica 0:5 (0:2)
Zostava Myjavy : Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.

Zápas sa odohral na trávnatej ploche v Starej Myjave so súperom, ktorý ešte nestratil ani bod. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany, vyrážať do rýchlych protiútokov, no nič z toho, čo sme si pred zápasom zaumienili nám nevychádzalo. Hostia boli lepším mužstvom, dobre kombinovali, vyhrávali osobné súboje a boli rýchlejší. Úvodný gól sme inkasovali už v 5. minúte po rohovom kope. Vzápätí mohol tiež po rohovom kope vyrovnať Uhlík, no netrafil bránu. Potom dostal lacný gól náš brankár Hrdlička a bolo 0 : 2. Druhý polčas bol z našej strany lepší, vytvorili sme si i zopár príležitostí na skórovanie, no paradoxne góly dávali hostia. V nervóznom a tvrdom zápase vyhrali hostia úplne zaslúžene.