Starší žiaci U14, U15: 12. kolo

12. kolo (30. 10. 2012) : FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (0:1)

FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1 (0:1)
Zostava Myjavy : Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.

Zápas sa začal miernou prevahou domácich s mnohými nepresnosťami na oboch stranách. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami bez výraznejšieho ohrozenia brankárov. Ako prví mali možnosť otvoriť skóre domáci, keď v 23. minúte strelou spoza šestnástky trafili tyč našej brány, ale lopta sa odrazila do ihriska. Naše mužstvo odpovedalo hneď z nasledujúcej akcie v 25. minúte, keď sa dôrazný Tomka presadil cez ľavého obrancu domácich a samostatný nájazd bezpečne premenil 0:1. Po obdržanom góle sa súper snažil vyrovnať, z čoho pramenila ďalšia ich šanca, keď po kombinácii pred našou šestnástkou a následnom zakončení skončila ich strela na našej konštrukcii, od ktorej sa odrazila znova do ihriska. Do konca polčasu sa súper snažil ešte streliť vyrovnávajúci gól, ale jeho snaha skončila bezvýsledne.

Druhý polčas sa začal obojstrannou aktivitou so snahou streliť gól. Útočné akcie sa striedali na oboch stranách. Súper výraznejšie pohrozil v 43. minúte, keď opäť zakončoval do tyčky našej brány, ale lopta neskončila v sieti. V 53. minúte sa po rýchlom vysunutí rútil Koníček na domácu bránu, ale jeho strelu brankár kryl. V 61. minúte zahral súper rohový kop na krátko a k lopte sa dostal osamotený hráč domácich, ktorý strelou zo 16 metrov nedal nášmu brankárovi šancu a vyrovnal skóre zápasu na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle si súper vypracoval ešte dve šance, ktoré ale zostali nevyužité. Poslednú výraznú šancu sme mali v 68. minúte, keď sme zahrávali Brezinom priamy kop zo šestnástky, ale domáci brankár jeho strelu vytlačil na roh. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a zápas sa skončil zmierlivou remízou.
V tomto zápase sme predviedli množstvo nepresností, na základe ktorých sme nedokázali naše akcie dotiahnuť do konca. Na výkony z posledných zápasov sme nedokázali nadviazať a s remízou sme spokojní.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 2:1 (0:1)

Zápas sa odohral na umelej tráve. Z našej strany sme podali podpriemerný výkon. Prvý polčas sme si vytvorili tlak, no využili sme iba jednu príležitosť na skórovanie Tomičom. Ďalšie šance na strelenie gólu mali Fako, Tomič, Caltík a opäť Fako. Domáci neohrozili v prvom polčase nášho brankára Hrdličku.
Druhý polčas sa pokračovalo v slabom futbale z oboch strán. Domáci sa dostali dvakrát k zakončeniu a oba pokusy skončili v našej bráne. Naopak Uhlík, Čerešňa a Tomič opäť zaváhali a tak domáci vyťažili z minima maximum a vybojovali tri body.