Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší žiaci U14, U15: 17. kolo

ilustračný obrázok

Žiaci U14 :
17. kolo (23. 3. 2013) : ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

Žiaci U15 :
17. kolo (23. 3. 2013) : ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 2:1 (0:1) 

 

ŽIACI U14 :

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 3:1 (1:1)
Zostava Myjavy : Ľutujeme, ale momentálne nie je k dispozícii.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Hralo sa na umelej tráve. Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre a už v 4. minúte sme sa ujali vedenia, keď dôrazný Všetula vybojoval loptu s domácim obrancom a šikovne preloboval súperovho brankára. Domáci vyrovnali v 25. minúte po krídelnej akcii a zakončení zvnútra pokutového územia.
V II. polčase domáci pridali dva góly po kolmých prihrávkach za našu obranu a rozhodli tak o svojom víťazstve.

ŽIACI U15 :

ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava 2:1 (0:1)
Zostava Myjavy : Hrdlička - Fila, Beňa, Uhlík, Fukna - Holán, Tomič, Briška - Čerešňa, Fako, Caltík. Striedali: Bayer, Barcaj, Tobiáš, Ťulák.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V úvodnom zápase odvetnej jarnej časti súťaže si naši starší žiaci U 15 zmerali sily so súperom zvučného mena. Aktívnou hrou v I. polčase sme domácich zaskočili a nevedel na našu hru reagovať. Slovan pohrozil po jedinom rohovom kope v I. polčase a to v 12. minúte. Chybu Beňa odčinil brankár Hrdlička. Skóre zápasu otvoril v 9. minúte Tomič po akcii Fila - Fako. V 22. minúte pripravil gólovú príležitosť Caltík aktívnemu Tomičovi. Jeho strelu vykopával z brány jeden z obrancov. Ďalšia vyloženú príležitosť mal po rohovom kope Čerešňu Uhlík. Zblízka tesne mimo brány.

V II. polčase sa obraz hry zmenil. Hráči mysleli skôr na to, ako gól nedostať a nie ako ho dať. Trest prišiel v 52. minúte, nedokázali sme odvrátiť vysokú nakopnutú loptu, chýbala komunikácia Hrdlička - Uhlík. Rozhodca následný obranný zákrok Uhlíka dosť prísne posúdil ako faul. Vyrovnávajúci gól Slovana vsietil z 11-ky Mašulovič. Ten bol strelcom aj druhého víťazného gólu. Padol po rohovom kope z priestoru na zadnej tyči v 57. minúte. Po tomto góle sme znovu ožili, prestriedali sme, prešli sme na hru s 3 obrancami ale vyrovnať sa nám už nepodarilo.


Družstvo U15 tiež reprezentuje II. ZŠ Štúrova v Pohári Coca Cola - školský pohár. V stredu 20. 3. 2013, zvíťazilo v 1. kole nad ZŠ Stará Turá a postúpilo do 2. kola.
Spartak Myjava ZŠ U 15 - ZŠ Stará Turá 9:0 (7:0)
Góly: Fako (3), Briška (2), Tomič, Čerešňa, Fukna, Tobiáš.