Starší žiaci U14, U15: 19. kolo

19. kolo (7. 4. 2013) : Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (1:0)

Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šaľa 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy : Dedík, Zelenák, Pagáč, Brezina, Tomka, Šarudi, Tomašech /K/, Žabka (51 Klement), Neda (36 Kleščinský), Zmeko (36 Jakubec), Všetula.

Prvý jarný domáci majstrovský zápas sa odohral na umelej tráve v Myjave. Hrali sme proti súperovi, ktorého sme na jeseň v jeho domácom prostredí zdolali rozdielom triedy. Keď sme sa v 3 minúte hneď z prvej strely na bránu ujali Zmekom vedenia 1:0 a v 5 minúte ten istý hráč trafil do tyče súperovej brány po peknej Tomašechovej prihrávke, zdalo sa, že zápas bude našou jednoznačnou záležitosťou. Lenže v našom mužstve nastalo akési sebauspokojenie a nie všetci hráči podali výkon, akého sú schopní. Aj keď sme boli aktívnejší v streľbe a zahrávali sme v I. polčase 4 rohové kopy, druhý gól sme nepridali a keďže ani súper neprekonal nášho brankára, odchádzali sme na polčasovú prestávku s jednogólovým náskokom.

Neboli sme spokojní s predvedenou hrou v I. polčase, tak sme cez prestávku urobili dve zmeny v zostave a naša hra sa zlepšila. V 39. minúte Všetula centrom z pravej strany našiel v pokutovom území Žabku, ktorý tiesnený súperovým obrancom dobre netrafil loptu a tak sa stav zápasu nemenil. Potom pohrozili hostia po rohovom kope, ale strela letela nad našu bránu. Neujala sa ani strela Tomašecha a gólom neskončila ani šanca Všetulu v 45 minúte zápasu. A keď si ani ďalšia Všetulova strela nenašla cestu do súperovej brány, hostia cítili šancu na dobrý výsledok. V 58. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď po našom rohovom kope a odvrátenej lopte využili rýchly protiútok a Smaali vyrovnal na 1:1. V 63. minúte však hostia v pokutovom území faulovali Kleščinského, nariadený pokutový kop premenil kapitán Tomašech a stanovil výsledok na konečných 2:1.

Zostava Myjavy : Hrdlička - Fila, Beňa, Uhlík, Fukna - Holán, Tomič, Briška, Čerešňa, Fako, Caltík. Striedali: Bayer, Barcaj, Tobiáš, Babinec.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.