22. kolo (27. 4. 2013) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

22. kolo (27. 4. 2013) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 3:0 (1:0)

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Svinkásek, Všetula, Tomka /K/, Šarudi, Kleščinský (48' Neda), Pagáč, Latiphy, Brezina, Zelenák, Polák (54' Klement), Koníček (56' Žabka).

Zápas sa odohral na vedľajšom trávnatom ihrisku v Leviciach. My sme po prvý krát v jarnej časti hrali na prírodnej tráve a chlapci sa dobre vysporiadali s nerovným a tvrdým terénom. Boli sme domácim viac než vyrovnaným súperom a o výsledku rozhodla 18. minúta zápasu, keď súper zahrával z ľavej strany priamy kop, Latiphy namiesto rázneho odkopu prihral loptu priamo domácemu hráčovi, ktorý z hranice pokutového územia strelou z prvej prekonal nášho brankára Svinkáska a súper vyhrával 1:0. Potom nebezpečne z priameho kopu vystrelil Všetula, lopta len tesne minula súperovu bránu. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v I. polčase Koníček po veľmi peknej kombinačnej akcii, keď sa z ľavej strany dostal až pred domáceho brankára, ale ten výborným zákrokom jeho strelu vyrazil, lopta sa dostala naspäť ku Koníčkovi, no ani jeho druhá strela si nenašla cestu do siete a tak odchádzali domáci na polčasovú prestávku s jednogólovým náskokom.

Aj II. polčas bol vyrovnaný a domáci hrozili najmä po štandardných situáciách. Tentoraz sme sa s nimi dokázali vysporiadať a využívali sme každú príležitosť na ohrozenie súperovej brány. V obrovskej šanci sa ocitol Kleščinský, ale sám pred domácim brankárom zaváhal, namiesto zakončenia z prvej volil zasekávačku, čo využil súperov obranca a bolo po šanci. Vyrovnanie mal na kopačke Koníček v 44 minúte, ale jeho strelu z priameho kopu smerujúcu do brány výborným zákrokom vytesnil brankár domácich na rohový kop. Nechceli sme sa zmieriť s prehrou a pokúšali sme sa o vyrovnanie. Išli sme do rizika a prešli sme na hru s tromi obrancami. Domáci sa tak až do konca zápasu obávali o výsledok, no nakoniec tesné víťazstvo ubránili.

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 3:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Hrdlička, Fukna, Babinec (43' Bayer), Holán, Caltík, Fako /K/, Barcaj, Fila, Uhlík, Beňo, Tomašech.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.