23. kolo (4. 5. 2013) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 0:1 (0:1)

23. kolo (4. 5. 2013) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 0:3 (0:1)

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy : Dedík, Latiphy (60' Klement), Pagáč, Polák, Zelenák, Brezina, Tomka, Žabka (36' Kleščinský), Tomašech /K/, Koníček (54' Zmeko), Šarudi (50' Neda).

Zápas sa odohral na Starej Myjave. Bol to priamy súboj o 8. miesto v ligovej tabuľke. Po výprasku v Senici boli chlapci odhodlaní podať čo najlepší výkon a v tomto stretnutí zvíťaziť. Do zápasu sme nevstúpili práve najlepšie a už v 2. minúte ponúkol Latiphy súperovi šancu po slabej malej domov, no hostia gól nedali. Tento moment ho natoľko vyviedol z miery, že v 10. minúte urobil ďalší kiks, ktorý už hosťujúci Daniš využil, keď šikovne ponad brankára Dedíka otvoril skóre zápasu a hostia viedli 0:1. Ukázalo sa, že to bol nakoniec rozhodujúci moment tohto stretnutia. My sme sa však nechceli zmieriť s daným vývojom zápasu a v 12. minúte Šarudiho strela vypadla brankárovi hostí, no Tomka neskoro zareagoval a k dorážke sa nedostal. Potom súper kopal 2 rohové kopy, zakončenie však bolo nepresné. V 23. minúte kopal Koníček priamy kop z pravej strany, jeho strelu súperov brankár s námahou vyrazil a po akcii Tomku trafil Pagáč pravú žrď súperovej brány. Hostia ohrozovali našu bránu iba po štandardných situáciách.

V II. polčase sme zvýšili aktivitu a dostali sme súpera pod tlak. V 37. minúte mal šancu na vyrovnanie Šarudi, ale ani na 2 krát neprekonal brankára hostí a bol nakoniec z toho iba rohový kop, ktorý súper odvrátil. O dve minúty neskôr Tomašechovu strelu ľavačkou kryl súperov brankár. V 40. minúte prišla ďalšia veľmi pekná kombinačná akcia nášho mužstva, no strela Šarudiho smerovala nad bránu hostí. V 42. minúte zahrával Latiphy priamy kop, jeho center bol tečovaný na rohový kop, ktorý hráči súpera odvrátili. Vyrovnávajúci gól bol na spadnutie, no ani Zmeko a ani Pagáč súperovho brankára neprekonali. Kopali sme niekoľko rohových kopov, ale stav zápasu sa nezmenil. V závere sme vrhli všetky sily do útoku a tým sa súper dostal do brejkovej situácie, ale zakončenie bolo nepresné.
V tomto zápase nám nebolo súdené dať gól, ale chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. S takým nasadením by mali hrať v každom stretnutí.

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 0:3 (0:1)
Zostava Myjavy : Hrdlička, Fukna, Ťulák (56' Bayer), Všetula, Holán, Caltík, Briška, Čerešňa (36' Uhlík), Fila, Tomič /K/, Beňo.

Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.